Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Azért nem akarja a kórház...

Azért nem akarja a kórház kiadni a zarójelentést meghalt beteg esetében mert műhiba történt?

Figyelt kérdés

Az édesapám meghalt a múlt hónapban és 1 halotti bizonyítvány nevü lappal le lettünk rázva. Még az sem tudjuk mikor halt meg az egy napon belül amit a kórházban töltött. A sok agressziv reakció és titkolózás miatt be adtunk egy kérvényt a kórház igazgatósághoz , hogy kérjük az kezelésének részleteit! Még nincs válasz!


Jól sejtjük hogy valami nem stimmel a halálával kapcsolatban ? Akkor viselkedik így egy kórház ?


2019. szept. 10. 05:58
 1/9 anonim ***** válasza:
65%

Nagyon is jól sejtitek szerintem!


(Édesanyámnál is furcsa dolgok történtek. Még nem kellett volna meghalnia!!!)

2019. szept. 10. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%

Nagyon sajnálom.

Sok sunyiság történik, valószínű igazatok van.

Én a személyes példámon tudom, hogy a kórházi fertőzésemet és a rengeteg gyógyszert kihagyták a zárójelentésből. Mintha olyan mellékes lenne, hogy miért voltam bent egy héttel tovább.

Semmiképp se hagyjátok annyiban

2019. szept. 10. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
31%

A halotti bizonyítvány kiadásához kellett a zárójelenetés, viszont azt nem kell a rokonoknak odaadni.

Másrészt nem derült ki a kérdésedböl, hogy mi baja volt édesapádnak - de ahogy valószínüleg az elsö válaszolónál, a legtöbb családtag nem tudja elfogadni, hogy vannak, akik belehalnak a betegségbe, minden kezelés ellenére. Egyáltalán nem valószínü, hogy az orvosok tehettek volna ez ellen valamit, csak feltétlen keresni akarnak valakit, akire rá lehet fogni, mert "még élhetett volna" - pedig ez a legtöbb esetben nem így van.

HArmadszor ha mühibára gyanakodtok, akkor feljelentést kell tenni az orvos/kórház ellen, ez az egyetlen normális ügyintézési lehetöség.

2019. szept. 10. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

#3-as de, oda kellett volna adni a zárójelentést, amiben minden le van írva, hogy mi történt az édesapjával, azalatt az idő alatt, míg korházban volt. + a halotti bizonyítvány, amin rajta van a halál oka, és időpontja.

A kérdező egészen érthetően leírta mit kaptak, és mit nem a kórházban, és ez így eléggé hiányos. Jól tettétek, hogy az igazgatóhoz fordultatok, ne hagyjátok annyiban.

Részvétem :( .

2019. szept. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%
A kórházban elhunyt betegek harmada orvosi műhibák, félrekezelések áldozata!
2019. szept. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#3 Mi az, hogy nem kell a zárójelentést odaadni a halotti bizonyítvánnyal együtt a legközelebbi hozzátartozóknak???

Talán majd megtartják maguknak az orvosok!


Kérdező Jó, hogy jelentették a vezetőség felé, ha valami nem klappol nektek a záróban, forduljatok ügyvédhez, lehetőleg olyanhoz, aki orvosi műhibákkal foglalkozik!

2019. szept. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Megkaptuk nagy nehezen a zarojelentest! 5 oldalas. Kb semmi nem derül ki. A szívelégtelenség volt a halál oka! Infúziót kapott, 3 vizsgálatot csináltak rajta, vér , Ct meg még valami. Elkezdtek nála valami kezelést (a leírtak alapján vagy 27 féle gyigyszerből kapott) és akkor leállt a szíve. Ujraelesztették, stabil volt még pár óráig aztán újra leállt a szíve és akkor már nem hozzták vissza.


Igazából elég ködös ez a egész. Tuti hogy nem kapott valamit vagy nem számára megfelő kezelést. De olyan jól megszerkesztették utólag ezt a jelentést amit kikényszerítettünk hogy magán ember ebben nem lát olyan hibát. Meg fogjuk mutatni más ismerős orvosnak. 😐

2019. szept. 13. 12:55
 8/9 anonim ***** válasza:
50%

1-es válaszoló vagyok.


Hány éves volt Édesapád - ha szabad érdeklődnöm? Nem lehetséges, hogy ENGEDÉLY NÉLKÜLI KÍSÉRLETI GYÓGYSZEREKET PRÓBÁLTAK KI RAJTA?!


Ui: korábban Édesanyámmal is ezt akarták megtenni (még 2015. év folyamán.) Felháborodva hagytam ott az "orvost". Nem tudtam, hogy jelentsem a hatóságoknál, sajnos.

2019. szept. 28. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
"A halotti bizonyítvány kiadásához kellett a zárójelenetés, viszont azt nem kell a rokonoknak odaadni." Ezt hogy érted?? Megneveznéd, vagy linkelnéd a jogszabályt ami ezt lehetővé teszi, vagy így mondja ki??
2020. jan. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!