Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy ideje már próbálok lefogyn...

Egy ideje már próbálok lefogyni, mindig elkezdem de sosem tudom végigcsinálni, mit tegyek? (18L)

Figyelt kérdés
Már régóta le szeretnék fogyni, de sose csinálom végig és már nagyon zavar, ráadásul az egészségemmel is baj lehet később. Esetleg van valakinek bevált módszere/motivációja stb. Az alapokat már próbáltam: "Tűzz ki egy célt amit el akarsz érni".... Előre is köszi a válaszokat!

2020. febr. 15. 20:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Ne célt tűzz ki magadnak, amit el akarsz érni, hanem egy SMART célt. SMART mmint Specific, Measurable, Achieveable, Realistic és Timely. Magyarul: Konkrét, mérhető, elérhető, reális és időben megfigyelhető/mérhető.


Specifikus: Meghatározott, világos és egyértelmű

Mérthető: Specifikus kritériumokkal, amelyek mérik a cél elérése felé tett előrehaladását

Elérhető: Elérhető és nem lehetetlen elérni

Reális: Elérhető, reális és releváns az életének célja szempontjából

Időben mérhető: Világosan meghatározott idővonallal, beleértve a kezdő dátumot és a cél dátumot. A cél sürgősség megteremtése.


Tehát: ha diák vagy, aki mindennap menzát eszik és érettésigire kell tanulj, akkor az, hogy kitűzöd magadnak, hogy mostantól heti ötször lemész a kondiba nem reális. Nincs időkorlátja, nincs mérhetősége, nem illik az életedbe. Légy okos.


Ezen felül nézz magadba, hogy pontosan miért vagy akkora, amekkora. Én 2 éve dolgozom a mentális problémáimon az ételekkel kapcsolatban és nem könnyű magunkba nézni, hogy mégis miért.

2020. febr. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Én is küszködök a fogyással már nagyon-nagyon régóta, de rájöttem, hogy amíg nem vezetek étlezési naplót, addig képtelepen vagyok rá. Kb 3 hete kezdtem el az egészet, és kb 1-1,5 kg-t fogytam. Így is nehér odafigyelni az étkezésre, de személy szerint nem tudom elképzelni, hogyha valaki kimondottan fogyni akar, hogy tudná nélküle végigcsinálni. Fontos, hogy tudd, hogy egy nap mennyi kalóriára van szükséged, és ha tartósan szeretnél fogyni, akkor napi 500 kalóriával egyél kevesebbet. Egy kg 7000 kalóriának felel meg.

Én pl nagyon édesszájú vagyok és nem bírok lemondani az édességekről. Ez nem jelenti azt, hogy nem fogyok, szimplán kevesebbet eszem egy nap, de a kalóriák kijönnek. Mondhtad bárki bármit, ez csak "szimpla" matek és baromi nagy akaraterő. Ha van lehetőséged, heti 3x sportolj valamit, és hidd el, nagyon sokat fog segíteni nemcsak a fogyásban, hanem a mentális fellendülésben is!

Még egy tanács. Állj rá 3-4 naponta a mérlegre. Ha látod, hogy akár néhány dekával is kevesebbet mutat, az már tud adni egy újabb lendületet!

És ha tényleg akarod, ne add fel. Akkor sem, ha sokáig tart, akkor sem, ha egy időre abba kell hagynod, ha nem bírod megállni az evést. Csak kezd elölről, amíg tényleg megcsinálod!

2020. febr. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!