Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha elkezdem végigcsinálni a...

Ha elkezdem végigcsinálni a Relaxát és a Tell me more sorozatot, sikerülhet jövő ilyenkorig a közép nyelvvizsga? Suliban közel 10 éve taulok angolt, most idén nem nagyon volt, igy azt is elfelejtettem amit tudtam.

Figyelt kérdés
2012. máj. 5. 12:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Azt mondod, 10 évig tanultál angolul, hogy hogy nem vagy még középfokú szinten? Mennyi hiányzik még hozzá?


Vagy ha valóban "elfelejtetted" még azt is, amit tudtál, akkor miből gondolod, hogy most 1 év alatt sikerül eljutni középfokra?


Egyedül tanulnád az említett programokkal, vagy elmennél magántanárhoz/tanfolyamra is?


Azért írtam ennyi kérdést, mert az általad írtakból nem lehet igazán válaszolni. Tudnál pontosabb infót adni? :)

2012. máj. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy válaszoltál :).

Mondjuk, hogy passziv nyelvtudásom van, amiből sok elveszett az idén. Nyelvórákon sosem mertem beszélni, mert féltem, hogy rosszul mondom meg ilyenek(ezért nem mentem nyelvvizsgára sem), igy a kiejtésem nem tudom milyen. A nyelvtannal megvoltam, de az elmúlt 1 év alatt sokat felejtettem, talán ha felelevenitem vissza jönne :). Azért gondoltam ezt a kettőt, hogy hátha aktivabbá válna a dolog, vagyis ezt irták róla, és ha eljutnék egy bizonyos szintig akkor mennék tanárhoz is, meg beszélgetnék interneten is olyanokkal akik tanulnak, vagy anyanyelvi szinten beszélnek angolul.

Mit ajánlasz még hallás utáni megértés fejlesztésére?

2012. máj. 6. 09:17
 3/3 anonim ***** válasza:
Sokkal többet érsz vele, hogyha legalább heti 1x elmész külön angol tanárhoz. Ráadásul ez a Relaxa meg VillámAngol nevezetű csomag nagyon drága, sokkal jobban jársz hogyha találsz egy jó tanárt, akivel nemcsak a nyelvtant tudod átismételni, hanem beszélgetni is angolul! Ezenkívül nézz angolul filmeket, ha nehezen megy, akkor magyar felirattal, és próbálj minél kevesebbszer ránézni a feliratra. Nem olyan nehéz az angol középfok, csak kicsit le kell ülni hozzá és menni fog! Szerintem ezek a VillámAngol+Relaxa nevezetű tanulási 'sikertananyagok' felejtősek.
2012. máj. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!