Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Most akkor kell antibiotikum...

Most akkor kell antibiotikum vagy sem?

Figyelt kérdés
Az orvosunk sajnos egy elég össze-vissza ember, nem túl alapos, szinte bármikor megyek, felírja az antibiotikumot. Most hétvége óta kapar, fáj a torkom és a köhögésem "ugatásra" hasonlít, néha száraz, néha enyhén váladékos és néha a légcsövem is fáj tőle. Lázam nem volt, a fejem és a fülem kezd fájni, itthoni dolgokat használtam, Kalmopyrin, mézes tea, stb. Most elmentem a dokihoz, mert nem igazán javulok, és ő rögtön írt fel antibiotikumot. Nem tudom merjem-e bevenni, mert nem akarom feleslegesen tömni magam, de nem tartom magam okosabbnak nála hogy felülírjam a javaslatát, szóval nem tudom mit csináljak. Várjak még pár napot, hogy elmúlik-e vagy szedjem be az antibiotikumot?
2020. febr. 19. 15:02
 1/2 anonim ***** válasza:
várnék pár napot.
2020. febr. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha nem lettél jobban az otthoni próbálkozásoktól, akkor szerintem indokolt. Azért mentél el orvoshoz is, mert láttad, hogy nem javulsz, nem?

Szerintem szedd végig rendesen, mert ha már fáj a fejed és a füled, akkor lehet, hogy már most kialakult bakteriális felülfertőződés, arcüreggyulladás, stb.

Nem gondolom, hogy az orvosod túl hamar felírja. Nyilván tudja máskor is, mert elmondod neki akkor is, ahogy most is, hogy nem sikerült otthoni módszerekkel gyógyulni.

2020. febr. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!