Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Túl sok proteint eszek? 22/N

Túl sok proteint eszek? 22/N

Figyelt kérdés

Napi fél óra intenzív súlyzós edzést végzek de napi 3x iszom általában shaket azaz napi 75 gramm fehérje port használok amiben kb 18 gramm tiszta fehérje van szóval napi 54 gramm fehérjét iszom meg kb így.

49 kg vagyok.


2020. febr. 26. 00:29
 1/4 A kérdező kommentje:
Egész pontosan 56,25 saját testsúlyom*1,5*49=73, 5 a napi ajánlott bevitelem és én fedeztem a kb. 80%-át
2020. febr. 26. 00:34
 2/4 anonim ***** válasza:
Napi fél órás súlyzós edzéssel nem hiszem, hogy testépítőnek készülsz, teljesen felesleges a shake, egyél normálisan. Ha az izmaidat is szeretnéd fejleszteni, akkor pihenőnapokat is iktass be.
2020. febr. 26. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Napi fél háromnegyed óra és heti egy nap pihenő mindig.
2020. febr. 26. 01:29
 4/4 anonim ***** válasza:

2. Mi köze van a fehérje por ivásának ahhoz, hogy testépítő vagy nem?


Kérdező jobban jársz heti 3x 50-70 perc súlyzós edzéssel (persze megfelelő edzéstervvel).

A fehérje bevitel fejlődés szempontjából nem számít, hogy szilárd táplalékból vagy fehérje porból van fedezve, a lényeg, hogy 1,6g*testsúlykg meglegyen, vagyis vagy 60kg, 48kg-al lennél szálkás akkor azt kell beszorozni 1,6-al, ami 77g fehérje. Más dolog, hogy a gyomrodnak jobbat tenne a szilárd ételből bevitt fehérje, és egészségesebb lenne, ha figyelembe veszed hogy tartósítószerek, édesítők vannak benne. Ha még nem is iszol eleget, a vesédet is terheled, mondjuk azt a sima étkezéssel is.


Szóval a lényeg, próbálj minél több fehérjét egészséges kiegyensúlyozott étkezéssel bevinni, ha így nincs meg a napi szükségleted akkor kell a fehérje por, hisz erre is van kitalálva, étrend kiegészítő.

2020. febr. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!