Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Bevizsgált fúrott kút vízében...

Bevizsgált fúrott kút vízében sok a nitrát, ivásra nem alkalmas, leves, tea ártalmas belőle?

Figyelt kérdés
Nincs bevezetve hozzánk a közvíz, hanem a fúrott kút látja el a ház teljes vízellátását. Ebből főzünk is. Azt tudom, hogy kisgyermekeknek nagyon ártalmas, de ránk, felnőttekre nézve ha ezzel főzünk, lehet belőle baj? Inni nem iszunk, maximum egy-egy teát.
2020. febr. 26. 17:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Erre az az általános válasz, hogy felnőttekre kevésbé káros. Viszont érdemes megpróbálni egy hidropóniás rendszert, mert a növények gyorsan felszívják a nitrátot és a nitrátban szegény víz már alkalmas lehet étkezési célokra is. Saláta és hasonló zöldségnövények termesztése már megoldott ilyen módon, kérdés, hogy mennyire csökken a nitrát tartalom.
2020. febr. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Régi időkben sok falú összes kútja nitrátos volt.(elvileg)

Nem volt más lehetőség,élelmezésre is ezt használták.

Ha nem mondják nekik,erről nem is tudnak.

Nem betegedtek,haltak meg ettől.

Mivel elég költséges volt a vezetékes víz hálózat kiépitése ,nem is nagyon szorgalmazták.

Az én fúrt kutam 60 m es. Vizét nem vizsgáltattuk be,még senki sem lett beteg tőle.Kb 30 éve fogyasztjuk.

2020. febr. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az emberi szervezetben a NO3- ion átalakul NO2- ionná, amely káros hatását a felnőtt szervezet bizonyos szintig képes megfelelően kezelni.

És ez a szint az érdekes.

Miután voltál annyira intelligens, hogy bevizsgáltasd a vizet, akkor azt is gondold végig, hogy érdemes-e kockáztatnod.

Honnan tudod, hogy holnap mennyi lesz a NO3- tartalma......vagy 1 hónap múlva?


Természetes, nem mondhatom, hogy biztosan valamilyen egészség károsodással kell majd szembenézned 5-10-20 év múlva, de hogy nem az élet vizét iszod, az tuti.


Kockáztass, ha úgy gondolod, de a szeretteid inkább ne teázzanak nálad.

2020. febr. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sajnos a nitrát a főzéstől nem bomlik le. Biztosan van valami határérték, hogy mennyit vihet be belőle egy felnőtt.
2020. febr. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Értem, hogy nem épp a legjobb megoldás ebből főzni, viszont nincs egyáltalán bevezetve a közvíz, ezért nem tudom, hogy mit tegyek. Főzzek ásványvízből?!

2020. febr. 26. 21:24
 6/8 anonim ***** válasza:
Esetleg fontoljátok meg, hogy egy közeli vízszolgáltatóval szerződtök, és akkor kaptok vizet lajtos kocsin. Olcsóbb, mint az ásványvíz.
2020. febr. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tényleg sajnálom a helyzeteket.

6-os válasza remélem segít.

2020. febr. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A környéken egyáltalán nincs vízellátás? Mert ha van, akkor elvileg van közút is, ahonnan főzéshez, iváshoz tudtok venni vizet.
2021. jan. 16. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!