Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a normális vérnyomás 60...

Mi a normális vérnyomás 60 felett? Valamikor régen fiatal koromban úgy tudtam hogy hogy 100/ ahány évesek vagyunk

Figyelt kérdés
Tehát ha én 60 éves vagyok akkor 160 kellene hogy legyen. Azért érdekelné ez a dolog mert a háziorvosom szerint a 150-es vérnyomásom magas és ez alá kellene menni. Szedem a gyogyszereket és mérem is állandóan de olykor van hogy nem érzem jol magam és hányingerem van.
2020. márc. 4. 08:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Régen tényleg így határozták meg, csakhogy ez egy elavult nézet. Az orvosnak igaza van. A 160-as vérnyomás meg már veszélyes kategória.
2020. márc. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Háziorvosa válogatja. A férjem 57 éves, állandóan, de csak reggel és délben 150-es a vérnyomása és erre nem adnak neki gyógyszert. Talán mert a stressztől ilyen. Este és hétvégén van amikor 021-as az értéke. A koleszterinre több orvos azt mondta, hogy kőkemény gyógyszerlobbi, az értékeket leviszik, hogy fogyjon a gyógyszer, fene tudja ebben az esetben mi van.
2020. márc. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi van? Logikus gondolkodás.. Mert józan ésszel nem hiheti senki hogy egy hetven évesnél tökre rendben lenne a 170-es vérnyomás, 80 évesnél a 180-as...
2020. márc. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A 140 /80,vagy 90 es ...100 ig pulzussal nagyon jó lenne .

A vérnyomás állandóan változik.Más nyugalmi helyzetben,vagy fizikai tevékenységnél .Természetesen a gyógyzseripat is bele dolgozik .

2020. márc. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!