Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vajon miért akart benttartani...

Vajon miért akart benttartani a kórházban "megfigyelésre" az orvos, amikor kihozták, hogy semmi bajom nincs egy nyavajás hányás hasmenés víruson kívül? Mi a véleményetek a beutaló ügyeletes orvosról, aki a hasizmomat nézte "csomónak"?

Figyelt kérdés

Múlthét pénteken kezdett el hasmenésem lenni, majd hánytam is. Szombatra már jobban voltam, de gondoltam azért bemegyek az ügyeletes orvosiba valami hasmenés elleni szerért. Bementem, kitapogatta a hasamat és közölte nagy a baj.... 4 csomót érez a hasfalamon. bélelzáródás gyanujával beutalt azonnal a kórházi ügyelétre. a papíron is a 4 csomó szerepelt. Én már teljesen kivoltam, mikor a sebész orvos megvizsgált, de ő szerencsére jó hírt közölt, mégpedig, hogy semmi bajom a hasammal, kivéve hogy KOCKAHASAM van, és a kedves orvosnő ezt nézte csomónak.... félreértés ne essék, sajnos nem olyan szép a hasizmom, nem olyan gyönyörűen jönnek ki az izmaim, hanem kicsit keszekuszán.... de az izomzatomon kívül meg a hányás hasmenéses szaron kívül se a vérkép, se a sebészet, se az ultrahang se a römntgen nem mutatott semmit.... erre mit ad isten, közlik velem, hogy bent tartanak azért megfigyelésre.... mondom miért? széttárja a kezét és nem válaszol. Akkor mondtam hogy én távozom, mivel még jobban nem akarok beteg lenni a kórházban. kiszáradva nem voltam, rendesen ittam, valódi okuk nem volt benttartani. Hazajöttem és már hétfőre semmi bajom nem volt.



A kérdés:


Mi a véleményetek az ügyeletes orvosról, illetve miért akartak mégiscsak benttartani, amikor ők mondták hogy semmi bajom és még csak utaló jelek sem voltak a vizsgálatok eredményei között?


2020. márc. 7. 16:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Remélem eszed ágában sincs ezt tőle megkérdezni, hanem csak itt vársz választ ismeretlen emberektől!
2020. márc. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerű, azért akart bent tartani, hogy levédje a saját seggét arra az esetre, ha mégis lett volna valami komolyabb bajod, csak ő nem találta meg azt amit a beutaló orvos igen.

Neki nem állt semmiből bent tartani megfigyelésre, ha pedig saját felelősségre eljössz és mégis volt valami, akkor ő már nem felelős.

Akármilyen kicsi is az esély a bajra, az orvos a saját karrierjét és egy esetleges börtönt nem fog megkockáztatni, ha ilyen könnyen levédheti magát.

2020. márc. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy a vizsgálatok mit mutattak ki, vagy nem igazolták, attól még más lehet, nem minden derül ki aktuálisan. Mást meg, ha hazaküldenek és másnap baja lesz, azon fog cirkuszolni. Hazajöttél ennek ellenére, nem látom ebben a problémát,gondolom saját felelősségre engedtek haza.
2020. márc. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem, csak simán kisétáltam, senki nem engedett haza :D mondjuk szóltam egy dolgozónak távozás elött, hogy elmentem és szóljön a ápolónak.
2020. márc. 7. 19:37
 5/8 anonim ***** válasza:
63%
Értem, örülhetsz, ha nem keres meg a hatóság.
2020. márc. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
má miért keresne meg, nem csináltam semmit és elvileg szabad ember vagyok... Vagy a kórháznak joga van fogvatartania, vagy mi? xD
2020. márc. 7. 20:25
 7/8 anonim ***** válasza:
20%

Bejöttél a dokinál és be akart lopózni hozzád éjjel...

Amúgy pont ma olvastam ,ha fertőző beteg vagy akkor tényleg joguk van bent tartani akaratod ellenere. Meg a ... anyjukat. Majd ha nem olyanok lesznek a kórházak hogy felni kell milyen bakteriális fertozest kapok el meg a dolgozók nem egy ...fejek lesznek akik a betegeken élik ki a rendszer hiányosságait majd akkor befekszek.

2020. márc. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
22%

Ez a mostani járványügyi helyzet más, mint máskor, ilyenkor benntarthatnak, bizonyos labortesztek csak többszöri negatív esetben helytállóak. Mindenesetre ha valami probléma van, meg fognak keresni.

Kórházból miután felvettek fekvő betegnek, az adott intézmény felelőssége vagy, tehát ha elmész így, akkor beleírják, hogy nem voltál együttműködő és elmentél szó nélkül.

Természetesen megértem a mai egészségügyi helyzet által okozott kellemetlenséget.

2020. márc. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!