Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért csöpögtetett pupilla...

Miért csöpögtetett pupilla tágítót a szemész doki?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ma voltam szemészeten, mert nem látok jól messzire, szemüveggel sem teljesen jól. Voltam néhányszor az elmúlt 4 évben (kb 4x), és eddig soha nem csöpögtettek semmit, csak nézelődtek, írtak papírt, aztán mehettem isten hírével. Sőt, anno az egyik szemész azt mondta, picit romlott a szemem, ma meg azt mondja a doki, nem ugyanaz akinél voltam, mindig más, hogy nincs semmi gond, jó a szemüveg. Elmagyarázta, miért látok rosszabbul, hogyan tudok javítani.


2020. márc. 9. 17:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy szemfenék vizsgálat volt?
2020. márc. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva, fogalmam nincs. Én csak a panaszommal mentem, aztán egyik szobából a másikba küldtek. Végül csak annyira volt mondhatni idő, hogy megkérdeztem, ennek a hatása ugye elmúlik, ugyanis még mindig szörnyű, de már elviselhető. Az iskolába nem is tudom, minek mentem be utána, végig csukva volt a szemem, mert nem bírtam elviselni a fényt. Most a gép is a legalacsonyabb fényerőn van, de hát ezt nem tudom kikerülni, mert a vizsgák bizonyos részére itt tudok gyakorolni, online.
2020. márc. 9. 17:33
 3/4 anonim ***** válasza:

El fog múlni. A szemfenéktükrözés rutin eljárás, ha romlik a látásod akkor szükséges hogy kizárják pl a cukorbetegség, glaucoma vagy korai retibabetegségek diagnózisát.


Ha lenne gond, akkor szóltak volna.

2020. márc. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ja és főleg mert nem látsz jól szemüveggel.

Akkor felmerül hogy más probléma is lehet.


Erre mondtak valamit?


Egyébként ha közelre jól látsz, akkor nincs nagy gond.


Esetleg ha durva rövidlátó vagy, akkor érdemes néha megnézetni a retinádat, mert az nem tesz jót neki.

2020. márc. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!