Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 17 éves vagyok és szinte...

17 éves vagyok és szinte állandóan kellemetlen szagú a leheletem. Menjek orvoshoz?

Figyelt kérdés
17 éves fiú vagyok és a leheletemmel küzdök. Reggel úgy indítom napom, hogy brutális szag jön a számból, olyan érzés mintha egy réteg lenne a szám belsejére ragadva ami büdös. Fogmosás után kb. 10 percig tart a fogkrém illata aztán a szám ismét kellemetlen szagú. Gyakran rágózok és próbálom úgy csinálni, hogy mások ne érezzék. Sokszor nem merek az embereknek beszélni és sokszor elhúzom a szavakat, hogy ne lehessen érezni a szám. Kiírtam már egy olyan kérdést is, hogy a torkomban állandóan takony csorog le. Minden nyelésnél lefolyik egy kicsi. Köze lehet ennek esetleg? Valaki van ilyen helyzetben vagy esetleg tudna valaki valamit javasolni? Ha orvoshoz kellene fordulnom akkor kihez és hova?
2020. márc. 10. 07:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Gégészet, ha csorog valami.

Vagy háziorvoshoz elmész és megmondja hol érdemes kezdeni, de szerintem ez egy több szintű dolog lesz,több helyre el kell majd mennex.

2020. márc. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Beutaló nélkül mehetsz orr-fül-gégészetre, orvosnak mondd el ezeket a tüneteket.
2020. márc. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Köze bizony! Lehet orrmandula, orrpolip, bármiféle orr-garat probléma. Menj el orvoshoz, addig is ajánlom neked a mindennapi arcüreg-átöblítést az arra való eszközzel, és a patikában kapható orrmosó sóval. (A házastársam ilyen gondokkal küzd, és valóban irgalmatlanul bűzös tud lenni a lehellet, ha valami gond van. Neki orrpolipja volt.)


Az arcüreg mellett a fogaidat érdemes megnézetni, és az emésztést, de mivel csak 17 vagy, és a garatban való állandó orrváladék-csorgásról írsz, azt javaslom, hogy a háziorvoshoz menj majd egy orr-fül-gégészhez.

2020. márc. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Nézesd meg a fogaidat is mindenképpen! Szerintem mégis ezzel lehet a probléma!


Meg kezdj el szájvizet használni, Listerine vagy valami jó erős és igyá sokat, a lepedéket a nyelvedről meg mosd le, ne csak a fogaidat és szájvíz!

2020. márc. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amit a torkodon tapasztalsz, orral kapcsolatos is lehet.
2020. márc. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A táplálkozásod megváltoztatásával is tudsz tudsz segíteni magadnak. Ne fogyassz semmiféle tejterméket. Ebben az életkorban kezd eltűnni a testedből a tejfehérjét megemésztő enzim. Lassan, fokozatosan tűnik el. Észre sem lehet venni máshogy, csak a tüneteiből. A megemésztetlen fehérje fölhalmozódik a testedben, és ez büdös. Máris megvan a tinédzserek büdösödésének az (egyik) oka! Későbbi életszakaszodban (huszonévesen, harmincas éveidben vagy még idősebb korban) a tejtejtermékek fogyasztása ízületi-, alvás-, és emésztőrendszeri gondokat is okozna, ha nem hagynád abba a fogyasztásukat.
2023. jún. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!