Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem értem a korona vírus...

Nem értem a korona vírus elleni védőintézkedéseket?

Figyelt kérdés

Úgy értem bezárják a mozikat,színházakat,szórakozóhelyeket ez tiszta sor rendben is van.


De nem zárják be a plázákat,árkádokat,

bútorboltokat,barkács boltokat stb.pedig ott is el lehet kapni a vírust.


Azokon a helyeken napi több ezer ember is megfordulhat és nem is élelmiszer boltok, nem hinném hogy feltétlenül szükségesek lennének a jelenlegi helyzetben.



2020. márc. 13. 09:44
 1/4 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem mindent nem lehet bezárni, elsősorban azt kell, ami tényleg elhanyagolható pl mozi..
2020. márc. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%

Fontossági sorrend.

Első a szórakozás. Utána jöhet a nem élelmiszer kategóriájú bevásárlás.

Amúgy is egy diszkóban kicsit zsúfoltabb szokott lenni a helyzet, mint egy Lidlben.

2020. márc. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
89%

Mert a mozikban, színházban, szórakozóhelyeken hosszabb ideig tartózkodsz egy légtérben, méteren belül másokkal, míg plázában és boltokban folyamatosan cserélődnek melletted az emberek, és nagyobb a távolság az emberek közt.


Mérlegelni kell, nem lehet mindent bezárni, a gazdaság így is meg fogja szenvedni. Minden egyes újabb bezárás egy újabb szög a gazdaság koporsójába. Nem biztos, hogy megéri.

2020. márc. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Teljesen igazad van. Kizarolag elelmiszerbolt es gyogyszertar lehetne nyitva, de azok sem ugy, mint azelott, hanem szigoruan csak meghatarozott szamu embert engedve be.

Pedig a hatosagoknak kell lepni, mert nem minden emberben van belatas, hogy akkor se menjen.

Az Egyesult Kiralysagban most esett le a tantusz.

Azert ahogy hallom magyar ismeroseimtol, legalabbis Budapesten, az amugy szabalytalankodni szereto magyarok nagyon szepen otthon maradnak.

Az egyebkent rendkivul fegyelmezett angolok forditva, de inkabb nem mondom.

2020. márc. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!