Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Feketenadálytő tinktúrát...

Feketenadálytő tinktúrát ittam véletlenül. Lesz bajom tőle?

Figyelt kérdés
Minden nap iszok hidegen sajtolt feketekömény olajat.A kezem műtve van, így édesanyám készítette ma el innivalóba nekem. Amikor lehúztam egyszerre, utána éreztem más íze volt és azonnal rájöttem összekeverte a cseppeket.De már nem tudtam mit tenni. Úgy tudtam nem lehet, hogy szájba kerüljön, viszont volt ahol hígítva írták, hogy lehet inni. Enyhe gyomor fájásom és égő érzésem van.
2020. márc. 19. 10:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Minél előbb orvos.
2020. márc. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ja azt hittem natur húztad le! Most olvastam, hogy vízbe!


De így sem ártana orvoshozhoz menned, ugyanis a nadálytő bizonyos alkaloidái belsőleg mérgező.

2020. márc. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Most tudtam csak írni rá, de már megneztem korábban. Beszéltem 2 orvossal is meg a toxikologiat felhívtuk. Mondták ilyen mennyiségben semmi gond nem lesz. Régen használták belsőleg emésztés elősegítésére, de kutatások szerint fél éves használat májrákot váltott ki. Nagyobb mennyiségben mérgező lett volna.
2020. márc. 19. 18:38
 4/4 anonim ***** válasza:

Pff megnyugodtam. Köszönöm hogy válaszoltál. A szerencse hogy vízbe volt oldva és csak minimális mennyiség. Tinktura májkárosodást okozott volna. Nem akarok hazudni de talán régen a levelét használták belsőleg emésztési problémára de a gyökerét nem. Amúgy külsőleg a törött csontot is forrasztja ha kenegetik tinktúrával. Gipszet miután leszedték külsőleg használható jó izületre is vagy ha fáj a kezed. De csak kenegetni külsőleg.


Anyukád gondolom beparázott szegény.

2020. márc. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!