Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Huszonévesen tényleg megleő,...

Huszonévesen tényleg megleő, ha valakinek alapbetegségei vannak? Meg miért sütik rá az emberre, hogy ő tehet róla?

Figyelt kérdés

Nekem magas koleszterinszint (semmi olyasmit nem eszek és nem vagyok túlsúlyos), reflux, krónikus köhögés, krákogás, lehetséges asztma, kétféle gerincferdülés, nem jó hallás, szemüvegesség, híd a számban, két emelettől már kiköpöm a tüdőmet, egy nátha 4 hét, 2-es típusú cukorbetegség tüneteim vannak, de a labor még jó (na ez az egy, amit elismerek, hogy ráteszek sok lapáttal).


Az ismerősi körömben ennél csak rosszabb a helyzet.


A koronavírus kapcsán foglalkoztat a kérdés.


2020. márc. 20. 20:45
 1/6 Salx Narval ***** válasza:
Igen, meglepő, hogy ennyire fiatalon ennyi problémád van de nyilván nem jelenthető ki a te hibádnak. Az viszont már a te felelőtlenséged ha ennek ellenére nem vigyázol magadra és nem kezelteted magad mielőtt még súlyossá válnának. Némelyik betegséged a te korodban simán tünetmentessé tehető, visszaszorítható, sőt talán teljesen gyógyítható is szakszerű kezeléssel és életmódváltással. Szóval egy kis igazuk azért van azoknak akik rosszallóan nézik ha ráteszel sok lapáttal, hogy téged idézzelek.
2020. márc. 21. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Salx Narval ***** válasza:
Ja, hogy a koronavírus tekintetében érdekelne. Nos nem vagyok orvos de gondolom a fiatal kor nyújtotta "védelem" csak az egészséges és erős szervezetre igaz.
2020. márc. 21. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem a koronavírus tekintetében érdekelne, a koronavírusra tudom, hogy szimplán olyan esélyeim vannak, mint egy 60 évesnek.

Hanem ennek a vírusnak kapcsán beszélgetnek emberek egészségről - betegségről és ezen az oldalon pl rajtam kívül minden huszonéves egészséges, sőt, volt, hogy engem letorkolltak vagy lepontoztak, pedig tényszerűen írtam le a dolgokat.


Az ismerősi körömben sokszor még én vagyok a többieknél egészségesebb, mindenkinek megvan a maga baja.


Mi a fura ebben?

2020. márc. 21. 08:36
 4/6 A kérdező kommentje:

Egyébként csak a 2-es típusú cukorbetegségre írtam, hogy ráteszek sok lapáttal.

Legutóbb még jó volt a labor, sőt ott csináltak vizeletvizsgálatot is.


A koleszterinre pl orvos mondta, hogy Omega3 és egyelőre nem akar gyógyszerezni.

Csak csirkehúst eszem (szinte, mert kajáldákban van néha más is), nem szeretem, ha valami olajos, zsíros.

Lehetnék ugyan lelkiismeretesebb, de szedem az Omega 3-at.

A BMI-m a jó tartományban van és ha lesz pénzem, beszerzek testzsírszázalékot mérő csodát is.


Egyik évben Budapest kupát szereztem (aki nem ismeri: 10 db teljesítménytúra), másik évben futóversenyeken és eseményeken vettem részt, bár még kis távokon, máskor bringával közlekedtem, egyre gyorsabban, és néha kitérőket is tettem, kirándulgattam.

Fitnesszlabdám van otthon, súlyzóim, stepperem.

Nem cigizek.


Azért tud rosszul esni, hogy olyanok, akik szerencsés genetikával születtek és akikkel nem dohányzott az anyukájuk, letámadnak engem, némelyek esetleg a halálba kívánnak, mint genetikai hulladékot.

2020. márc. 21. 08:45
 5/6 anonim ***** válasza:
Cukorbetegségből is van kétféle, az egyes és a kettes. Az egyesről nem tehet senki; mivel nem ismerjük az okait, nem tudjuk megelőzni. A kettes típus sok esetben megelőzhető, mivel tudjuk, hogy az életmód hatással van rá. Ha pedig az ember már cukorbeteg, akkor is lehet jó vagy rosszul karban tartva. A jól karbantartott cukorbetegnek nem sokkal több félnivalója van, mint egy egészségesnek. A rosszul karbantartottnak pedig nemcsak a koronavírustól kell félnie.
2020. márc. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
Mint írtam ezek a problémák életmódváltással és az étkezési szokások megváltoztatásával visszaszoríthatóak, vagyis rajtad áll, hogy a problémából betegség lesz e. Azzal pedig nem kell foglalkozni, hogy itt v bármelyik közösségi oldalon ki mit mond rád. Kérj beutalót a cukorgondozóba és ott komplett étkezési tanácsot fogsz kapni de lehet, hogy a háziorvosod is segíteni tud. Természetesen ne most zaklasd őket ezzel. Amíg nem tudsz szakemberhez fordulni addig hagyatkozz a hivatalos oldalak étkezési tanácsaira. A keményebb edzés és erős megterhelés helyett a rendszeres kisebb fizikai igénybevételt igénylő mozgást, sportokat ajánlanám inkább. Figyelj a környezeted tisztaságára, rendszeresen szellőztess és talán próbáld ki a sóterápiát is sok légzésproblémával küzdő ember dicséri. Jó egészséget kívánok neked.
2020. márc. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!