Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Derékfájás huszonévesen, hogy...

Derékfájás huszonévesen, hogy szüntessem meg?

Figyelt kérdés

Hajolásnál mindig fáj a derekam, folyton térdből rugózom és mindeközben úgy mozgok, mint egy koros néni.

Lehet a kerékpárom ülése sem kedvez neki, de mára megint erősödött és bicajozás nem volt az elmúlt napban.

Törzs izmainak erősítése lenne célszerű? Pontosabban?


2017. jún. 20. 12:42
 1/7 anonim ***** válasza:
34%
Jóga. Heti kétszer. Csodákat tesz.
2017. jún. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát a rosszul beállított magasság az bizony okozhat derékfájást. Túl alacsonyan ülsz a nyeregben? Ezen kívül mit sportolsz még?
2017. jún. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Elsö körben érdemes lenne elmenni orvoshoz, hogy mi az oka.
2017. jún. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ehhez ortopéd szakorvos kell, aki majd röntgenfelvételt csináltat, amiből még az is kiderülhet, hogy milyen csigolyatáju rendellenességeid vannak (porckorong érintettség, nyitott gerinc stb.).
2017. jún. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Gyógytornász egy alkalommal segít feladatokkal amivel meg tudod erősíteni a deréktáji szakaszt. Én imádom a jógát is teljesen rendbe hozta a hátam.
2017. jún. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ajánlok neked egy oldalt, a porckorong.hu-t és annak a facebook oldalát is. Sok mindent megtudhatsz, hogyan változtasd meg az életkörülményeidet, hogy elkerüld a súlyosabb gerincproblémákat lehetőleg. Tornagyakorlatokat is lehet ott tanulni.

Én is így kezdtem, mint te, bár akkor találtam volna egy ilyen oldalt és vettem volna komolyan...

2017. jún. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, jógát már régóta kerülgetem, akkor most már ideje kipróbálnom.

Ortopédián azt hiszem már régebben említettem ezt a problémám, de különösebb rátekintésre nem került sor. Lehet, mert enyhe gerincferdülésem van és annak a kontójára írta. Gyógytornára akkor kértem beutalot, de időben nem volt összeeggyeztethető. Ott is futok még egy kört, csak időpontokért nagy sorok vannak.

Bicaj nyereg amennyire lehet magason van, lehet a váz mérete kicsi, ha valóban ez is rájátszik, hát arra is áldozni kell :D

..köszönöm a tippeket még1x

2017. jún. 20. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!