Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ettől megfertőződhettünk?

Ettől megfertőződhettünk?

Figyelt kérdés
Ma kimentünk a lépcsőházba a postaládához, és odajött egy anya, karján ült a gyereke és arcontüsszentett minket. Így is el lehet kapni a koronavírust? Gondolom, sajnos igen...

2020. márc. 21. 20:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez elég biztos módja a fertőzés átadásának, igen.
2020. márc. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%

A szexuális kapcsolat után kb a második legnagyobb esélye a kontakt cseppfertőzésnek van.


Reménykedni lehet, mert tüsszentés nem jellemző rá. Köhögés annál inkább.

2020. márc. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
igen. Akármilyen vírust.
2020. márc. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
Koronavírust persze csak akkor kaphattatok el, ha a szóban forgó gyerek koronavírusos volt. Ami kis valószínűségű, még akkor is, ha a hivatalos adatoknál sokkal több a tényleges beteg.
2020. márc. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
25%
Csak akkor fertozodhettetek volna meg, ha az anya a gyerekevel beteg lett volna. Azert mert mostanság tusszent, vagy kohog egyet, ettol meg nem kell remeket latni. Elarulom, MUMUS sincs.
2020. márc. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az első négy vàlaszolónak.


Utolsó, lehetnek a betegség kezdetén. Jó, hogy nincs mumus, de bennem eddig is az tartotta a lelket, hogy Télapó viszont igen...pfff...

2020. márc. 21. 20:41
 7/9 anonim ***** válasza:

nekem most épp kapar a torkom és folyik az orrom, még tüsszentettem is ma egyszer. Biztosra veszem, hogy az elmúlt napok tavaszában izzadtam ki,és fáztam meg.

És velem együtt sokan, nem mindenki covid19es, aki beteg most.

2020. márc. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Persze, hogy nem mindenki. A baj itt az, hogy lehet...te is lehetsz, és bárki más is, akár enyhe tünetekkel is. A gyerekek meg állítólag a legjobb hordozók, zömmel tüneteik sincsenek, de lefertőznek mindenkit.


Én most vagyok túl egy 3 hetes légcsőgyulladáson, az immunrendszerem a béka segge alatt van. Nagyon félek, hogy a kölyök beteg volt, és megfertőződtem.

2020. márc. 21. 21:07
 9/9 anonim ***** válasza:

Eddig akárhány beszámolót, statisztikát olvastam, ez nem okoz tüsszögést, orrfolyást.


Egyből száraz köhögés és magas láz.

2020. márc. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!