Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Előidézhet-e a Mitralis...

Előidézhet-e a Mitralis Prolapsus szívrohamot?

Figyelt kérdés
2010. júl. 25. 22:59
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
magyarul légyszíves..
2010. júl. 26. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is mitralis prolapsusom van,ez billentyűrendellenesség.Önmagában ez nem idézhet elő szívrohamot.Mellkasi,szívfájdalmak ugyan lehetnek sajnos,egy-egy ütéskihagyás is ami elég ijesztő tud lenni.
2010. júl. 26. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sajnos én azok közé tartozok akiknél vannak tünetek, és tényleg gatya.
2010. júl. 26. 09:19
 4/9 anonim ***** válasza:

Én válaszoltam reggel is neked.Én is a tünetesek közé tartozom sajnos!Gyakran van mellkasi fájdalmam,nyomó,szúró érzésem,ritkán kihagy a szívverésem,aztán hirtelen úgy elkezd verni,hogy szinte látszik ruhán keresztül a dobogás!Nagyon megijeszt,és félelmetes érzés.Ilyenkor be szoktam venni egy Xanaxot,ha módomban van lepihenek,bár sajnos ez kivitelezhetetlen ha munka közben érkezik...

Legfőképp időjárási frontoknál ijesztget ez,mint ma is(kettős front van),már reggel szúró mellkasi fájdalommal keltem..

2010. júl. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
igen-igen, nálam is vannak ilyenek. Futni járok naponta 1 órát, ha rossz az idő akkor lépcsőzök felet a lépcsőházunkban. Nálam főleg ezek után szokott jelentkezni, de nem ritka hogy csak úgy rám jön. Gyógyszert nem szedhetek, a házi orvosom megtiltotta, mert 16 vagyok. Nekem általában a lassú mély levegő segít, de van amikor alig kapok levegőt. Megkérdeztük dokit hogy tényleg jó ötlet-e az e fajta intenzív edzés, azt mondta hogy lehet, hát nem tudom. Ha tudsz valamit erről légyszi mond el nekem is, köszi
2010. júl. 26. 12:54
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát én erről annyit tudok csak,hogy a mozgás állítólag jó,főként a kocogás,a bringa.Én 1,2 km-ert futok naponta,esténként,nálam ez az edzés,de sokszor rosszabb utána,összeszorul a mellkasom,zihálok.Ilyenkor én is lassú mély levegőt veszek,attól enyhűl.Sajnos ez a betegség ilyen,ijesztő,néha azt hiszem itt a vég,infarctust kapok,mert annyira intenzív a fájdalom,de eddig mindig túléltem...:)A sport azért jó (állítólag),mert segít abban,hogy a vérnyomással ne legyen gond,és a vérellátás is jobb,ha edzve van a test.Evvel a billentyűgonddal együtt kell élnünk,de megszokni a rémísztő tüneteket szerintem nem lehet.Sokan vannak akiknek ez a rendellenességük van,de a legtöbben nem tudnak róla,mert nincsenek tüneteik.Mi vagyunk a szerencsétlenebbek akik szenvedünk,minket kínoz ez rendesen.Megijedni nem szabad,ettől nem halunk meg,az orvosom szerint legalábbis.Hiszek neki,mert neki is ez van,és ő kardiológus.
2010. júl. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Akkor jó, megnyugodtam, mert én is úgy tudom hogy jót tesz. Futás közben nincs is semmi gondom csak utána. De azért nah... néha nagyon megijedek mert rettentően szúr. Fekvés sűrűn nem segít, csak forgolódok, még nem sikerült kitapasztalni melyik testhelyzet a legjobb a fájdalom enyhítésére. Jobb lenne a másik kategóriába tartozni:) De van még hátra egy csomó évem, talán megbarátkozok a gondolattal, hogy ebbe tartozok:)
2010. júl. 26. 17:19
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát igazán megbarátkozni evvel szerintem sosem fogunk...

De egy kis bíztatás:a dokim azt mondta,majd ha idős leszek megszűnnek a kellemetlenségek,mert elkezdünk meszesedni,így a billentyű is,így már nem lesz olyan renyhe.Hááát....akkor van remény,hogy az életünkből úgy 10 évet úgy élünk majd le,hogy minden happy....Bár nem hiszem,hogy a járókeret fölött görnyedve,csontritkulással,magasvérnyomással ezt túlzottan pozitívan élem majd meg....:))))

Na de azt mondják a pozitív hozzáállás nagyon fontos!Tehát:Tartsunk ki!!!!!:D

2010. júl. 27. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
wíííí dejó:D éljünk egészséges életmódot és akkor még azok se lesznek, talán ez se és akkor tényleg minden happy lesz. Meg reménykedjünk, hogy kitalálnak valamit az okosok.:D Kitartás!:) Köszi a válaszokat. Pápá
2010. júl. 27. 07:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!