Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kamrai ritmuszavart is előidéz...

Kamrai ritmuszavart is előidézhet a szorongás, ha valójában elvileg nincs baja a szívemnek?

Figyelt kérdés
Pánikbeteg vagyok. Rengetegszer vizsgálták a szívem, katéter, UH, 24 órás holter.... A katéter nem mutatott semmi gázt a szivemen, se az UH, a 24 órás holter viszont kimutatott többfajta ritmuszavart, volt közte kamrai is, amit jobban megérzek, és százszor rosszabb mint egy pitvarból kiinduló, szóval meg tudom különböztetni nagyjából a ritmuszavaraimat. Mindig ráfogják, hogy csak a pánikomtól vannak ezek, de mostanában egyre durvábbak a ritmuszavaraim. Tegnap is elkapott egy, éreztem, mintha a szivem alig akarna verni, kihagy, és semmi levegőt nem kaptam, kb 10 mp-ig, és a végére kezdett elsötétedni minden, azt hittem elájulok, de nem. Utána is nyomott a mellkasom pár percig és éreztem, hogy mintha belülről remegnék. Aztán rendbejött, beszedtem plusz egy frontint utána. 16 éves koromba is volt gáz a szivbillentyűmmel, lazább volt mint a többi, de folyamatosan jártam kontrollokra, és aztmondták helyrejött magától, évekig nem is volt panaszom. Mióta pánikbeteg vagyok, azóta újból van minden bajom. Konkrétan azt szeretném tudni, ha a 7 hónapja végzett szivkatéterezés szerint a szivemnek nincs baja, akkor kamrai ritmuszavart előidézhet a szorongás? Vagy elképzelhető, hogy "kiújúlt" a billentyűhibám? Nagyon félek, hogy meghalok. Júni 30-ára kaptam csak időpontot a pécsi szívklinikára. :(
2011. jún. 13. 14:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Nyugi. Ez nagyon jellemző a pánikbetegségre. Ezt kéne elfogadnod. Ezt is tudják már valamennyire kezelni. A szívklinikán pedig legalább 100%.ig kivizsgálnak. Túl fogod élni.
2011. jún. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A "kamrai ritmuszavar" nagyon tág fogalom, az extrasystoléktól kezdve a keringésmegingást okozó malignus aritmiákig elég sokminden tartozhat ide. Szorongás szerintem egészen könnyedén okozhat kamrai extrákat, amik szubjektíve nagyon kellemetlenek tudnak lenni, de ha olyasmit láttak volna az eddigi eredményeken, amibe bármikor meg lehetne halni, azzal biztosan nem küldtek volna csak úgy haza.
2011. jún. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A pánikbetegség remekül imitálja a szívbetegséget, a gyomorbajt, és a tüdőbetegséget. Általában ezt a hármat ellenőrzik, mielőtt kimondják, hogy "csak pánik" betegség. Egyébként a pánikbetegséged kezelik, vagy kezelték? Gáz, hogy nálad így összejött a két dolog. Bizom benne, hogy csak a pánik csinálja.
2011. jún. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát jártam pszichologushoz 2 hónapig, heti egyszer, 6000 ft/ alkalomért, de sok sz.art nem használt, úgy hogy nem mentem többet.
2011. jún. 16. 09:37
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Ha te csak ilyen kocapánikos vagy, hogy szakorvos helyett máshova jársz, és akkor még csodálkozol azon, hogy semmit sem használt, és még azt is abbahagytad, akkor nem is igazi a te pánikod. Tudod az annyira sz@r, hogy farok-felvágva rohannál orvoshoz. Mármint pszichiáterhez. Azért kívánom neked, hogy végre találják meg a baj okát, mert csak ugy lehet rendesen kezelni. Te pedig ne türelmetlenkedj: a pánik betegség, igazán jó kezelés mellett is legalább 3-5 hónapos gyógyszeres kezelést igényel, és akkor már nagyon gyors gyógyulásnak számít. A gyógyszerek, amiket a pszichiáter ír fel neked, általában 2 hónap után kezdenek el rendesen hatni. Annyi időd meg csak van? Különben szívbillentyű ellenőrzésről fogsz pszichiáterhez járni, ha türelmetlenkedsz.

2011. jún. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!