Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az, akinek már amúgy is...

Pro Patria kérdése:

Az, akinek már amúgy is milliói vannak, és egész életére elég vagyona van, miért bizniszel mind több és több millióért, és kap szívrohamot, ha egyet-kettőt elveszít? A pénz gyűjtése is egyfajta függőség, szenvedélybetegség?

Figyelt kérdés
2011. máj. 16. 21:14
1 2 3
 1/22 Smartguy86 ***** válasza:

Ez csak egy egyszerű előítélet. Nem következik a kettő egymásból. Akinek nagy vagyona van, az azért tevékenykedik tovább, mert meg is szeretné tartani azt a vagyont. Ez egy alapvető dolog, ha az ember gazdag. Nem hagyhatod abba, mert akkor a dolgok kicsúsznak a kezedből. Gondold el, mi lenne, ha pl. Steve Jobs (az Apple első embere) most azt mondaná, hogy abbahagyja és élvezi a javakat - a vállalat talán csődbe menne, és egy (több?) élet munkája menne kárba. Arról nem beszélve, hogy a vagyonosok sok esetben jótékonykodnak (többször, mint az átlagemberek, mégis lenézik őket - jogtalanul), alapítványokat tartanak fent, amibe szintén kell a pénz.


Amiről te beszélsz, az egy életforma. Egyénfüggő. Ha valakinek olyan a mentalitása, akkor tönkreteszi magát, ha nem, akkor nem. A pénz gyűjtése nem szenvedélybetegség. De az is lehet, ha olyan a személy, aki mögötte van. Mindig el kell választani a tetteket a személytől. Mindenkinek a maga döntése, hogy mit hogyan csinál!

2011. máj. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=txcZQ5OQkR8


Ezt a számot hallgasd meg, és gondolkozz el rajta.

2011. máj. 17. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Smartguy86 ***** válasza:

Én a témában nem egy szakadt punk zenekar világnézetére alapoznék. Már bocs...


Inkább akit érdekel a téma, az olvassa el ezt:

[link]


Meg fog lepődni, hogy mekkora tévedésben él. És mindenki, aki azt hiszi, hogy okosabb bárkinél.

2011. máj. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 Smartguy86 ***** válasza:

Előző vagyok, még annyit fűznék hozzá:



A gazdagok lenézése csak a szegények önigazolása!


Csak tenni ne kelljen, könnyebb azt mondani, hogy te erre nem vágysz, mint éveket tanulni, kockáztatni a vagyonodat, a vállalkozásodat. Mindig élni csak a megszokottban, mert az kényelmes. A gazdagok ezt nem így látják. Szerintük a megszokottban élni veszélyes és kockázatos. Könnyű azt mondani, hogy a pénz nem boldogít. De már bocsánat, ki van jobban elfoglalva a pénze számolgatásával, egy vagyonos ember, vagy az, aki hónapról hónapra él, mert fontosabb neki egy doboz cigi, mint egy könyv, amit most akár ingyen is elolvashat a linken. Csak ennyit erről.

2011. máj. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Szerintem azért itt is van már olyan szint, amikor tényleg szenvedélybetegség. Pl. van egy ismerősöm, aki egy lepukkant forddal jár, büdös, és rosszkedvű. Általában azon sopánkodik, hogy esett a dollár 3 forintot, és most elbukott x milliót. Ilyenkor mindig arra gondolok, hogy mennyi pénze lehet dollárban, hamilliós nagyságrendet tud bukni 3 forinton. És persze van neki euróban, svájci frankban is, meg az ágy alatt is. A saját lányának nem vesz egy lakást, a saját felesége fizet a saját boldtukban a kenyérért.
2011. máj. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Smartguy86 ***** válasza:
Nem kétlem, hogy vannak ilyen emberek, de a szenvedélybetegség nevéből is adódik, hogy betegség. Egészséges ember nem tesz ilyet, még akkor sem, ha sok pénze van.
2011. máj. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Szerintem létezik már egy olyan szint, ahonnan semmi értelme a pénznek. Onnan veszed észre, hogy már olyan gazdag vagy, hogy nyűgödben nem tudod eldönteni, mire verd el. Ezt az érzést nem irigylem, ez már beteges. Viszont jó érzés lehet egy jól menő cég vezetőjének lenni, abból élni, hogy jó a stratégiai érzéked, stb. A gazdagság szerintem csak onnantól romlik el, ha leteszed a lantot és rájössz, hogy a pénzhajhászáson túl nincs szórakozásod, és nem vezet az egész sehova.
2011. máj. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Smartguy86 ***** válasza:
A vagyonos emberek általában nem csak a saját életükre gondolnak, hanem másokéra is. Ez lehet a gyerekük, de lehet a vállalatuk többi tulajdonosa, akik a barátok. Vagy csak simán törődik másokkal, alapítványokkal, ahogy írtam is. Olyan nincs, hogy éppen elég gazdag vagy, hogy valahogy kihúzd a koporsóig. Vagyonosnak lenni többet jelent, azt jelenti, hogy felelősséggel tartozol sok mindenért. Sokan ezt a felelősséget nem bírják elviselni és belebetegszenek. Ez akkor következik be, ha valaki személyiségjegyeiben törtető, kreatív, de valójában nem bírja a kockázatot vállalni. Ezekből lesz aztán az, aki görcsösen ragaszkodik a pénzhez, szinte kapaszkodik bele, nehogy elveszítse. Ez lehet beteges is.
2011. máj. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

85%-osnak mondom a védőbeszéd után:


"Könnyebb a tevének átmenni a tű fokán, mint a gazdagnak bejutni Isten országába."


Talán még nem is lenne sértő a kommented, ha nem úgy kezdet volna, hogy "a szegények csak azért szidják a gazdagokat, mert irigykednek" - fenéket.

És az sem igaz, hogy aki szegény, azért az, mert nem tanul, lusta.

Aki meg szegény, és számolgatja a pénzét, azért teszi, mert másképp nem marad talpon. Egy gazdag persze nem tudja, minek mennyi értéke van. (Én például úgy tudom fenntartani az általam elvárt életszínvonalat, ha nem olasz csempét veszek, hanem magyart, ha nem bőr, hanem műbőr szófát, stb.)


Aki szegény, 99%-ban azért az, mert nem születik zsíros fazék mellett.


És nem, én nem vagyok szegény. Jómódú vagyok, a családom kifejezetten gazdag. Kiskoromban mindent megkaptam, éppen ezért jöttem rá, hogy a vagyon nem tesz boldoggá. Rájöttem, hogy inkább élek egy szerető feleséggel, mint három luxus-prostival, inkább lesz egy barátom, mint 20 "üzlettársam", inkább ülök le 5 percet beszélgetni a fiammal, mint veszek neki high-tech playstation-t, és így tovább...

Egy kis (de nem szegény) házban élek, a családommal, egy eldugott faluba kiköltözve. És boldog vagyok. Hányan mondhatják el magukról ezt az utóbbi mondatot?


A kérdés meg arra vonatkozott, hogy ha valakinek dollár milliárdjai vannak, miért kap szívrohamot, ha veszít pár milliót. Na és? Úgyis annyi pénze van, hogy még az ükunokái is milliomosok lesznek.

Lásd: Bill Gates - Nyugdíjba ment, és nem omlott össze a cége.

Szóval az Apple sem omlana össze a vezető távozásával.


Kvázi üres dicsszólamokat írtál a multimilliárdosok érdekében, amik - ahogyan a fentebbi sorokban láthatóak - maradéktalanul megcáfolhatóak.


A kérdés marad: ez természetes mohóság a részükről, vagy szenvedélybetegség, mint a kaszinóban, ahol nem tudnak leállni a rulettezéssel?

2011. máj. 18. 17:01
 10/22 A kérdező kommentje:

"A vagyonos emberek általában nem csak a saját életükre gondolnak, hanem másokéra is." - Még véletlenül sem abból gazdagodnak meg, hogy másokat kiforgatnak a vagyonukból, igaz?...


Gondolok itt a cégvezetőkre, nagyvállalkozókra, tőzsdésekre, stb...

2011. máj. 18. 17:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!