Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem COVID antitestekre...

Miért nem COVID antitestekre tesztelik az embereket?

Figyelt kérdés

Az emberek igen jelentős része úgy gondolja, hogy átesett a korona víruson. Én is ezt a tábort erősítem. Miért nem azt tesztelik, hogy valakiben tényleg vannak-e antitestek. Ha igen, akkor dolgozhat, nagymamát látogathat, repülhet, stb.


Mielőtt valaki bedobja, hogy de többször is el lehet kapni a vírust: [link]


2020. márc. 24. 15:42
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
94%

Bocs de hatalmas vicc hogy használod de belekötsz.


[link]


Real Time RT-PCR


Erre próbáltam rávilágítani, hogy az RT az esetben a reverse transzkriptáz jelölése, csak hogy akit érdekel az tudja.


[link]


Itt jól leírja hogy mi van:

Lehet RT-qPCR-t is használni COVID-re, terepre is ezt ajánlják.


[link]

2020. márc. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
0%
És a Real Time RT-PCR-nál mégis miért lenne az RT rövidítése a real time? Real-time real-time PCR, hmmm marha értelmes. Mint te. Minek szólsz hozzá olyanhoz, amit nem is értesz? Komolyan, ebben mit élveznek az emberek? Ettől tényleg azt hiszed, hogy okos vagy? Vagy ez vmi kényszer? Hagyd meg ezt azokra, akik most is épp ezeket a teszteket végzik a laborba kössz
2020. márc. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
93%

Nem értelek, össze vissza beszélsz.


Kezdetektől fogva azt írtam hogy:

Real time reverse transcription PCR


Tehát ezesetben az RT=reverse transcription. Ahogy most már te is írod.


Vagy én nem tudok olvasni 😃

2020. márc. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
90%

A lényegtelen részleteken való veszekedéstől eltekintve és a kérdésre válaszolva, ha már ilyen szakértők is olvassák ezt a fórumot, meg tudjátok mondani, hogy egy PCR vagy ELISA elvégzése kb mennyibe kerül? Nem vagyok szakértő, de úgy tudom, hogy elég drága. Szóval a kérdésre válaszolva, nem hiszem, hogy bármelyik államnak lenne anyagi kapacitása arra, hogy az összes állampolgárát tesztelje antitestekre (pláne úgy, hogy ez semmi gyakorlati információt nem ad, csak egy plusz infó), az eleve leterhelt egészségügynek pedig nem biztos, hogy lenne kapacitása ilyen mennyiségű mintát feldolgozni. Nyilván többszörösen ismételten is kellene tesztelni a legtöbb embert, mert attól, hogy ma mondjuk negatív vagyok jövő hét ilyenkorra már simán lehetek pozitív, de ha akkor sem, akkor két hét múlva is ismételni kellene.

Másrészt nem ismert, hogy milyen fokú immunitást ad, ha túlesünk a fertőzésen. Akár már holnap is mutálódhat a vírus, egy minimális szerkezeti eltérés is elég ahhoz, hogy az új változatára már ne legyek immunis.

2020. márc. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
2020. márc. 24. 17:53
 16/20 anonim ***** válasza:
0%

Nem reverz transzkriptaz !

Mi a lófülert pontozzatok le a Real time ot írót?!? Neki van igaza.Jóistengyerele mindenkiisszakertő

2020. márc. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

#16, Legalább a linkeket olvasd el. Erősen kétlem hogy a Thermofisher, a CDC és a FDA oldalán hülyeségek lennének 😃

Létezik qPCR teszt COVID-re, de real time RT-PCR is, ahogy a hivatkozásokon látszik.

Felesleges ezen szőrözni.


#14, Kb 2-3000 Ft lenne anyagáron, itt nálunk az intézetben kb 3 ilyen gép is van, meg tudnák csinálni a kollégák, mert kutatási célra amúgy bevett módszer. Csakhogy nem akkreditált labor ilyen célra.


Ezért hivatalosan csak 8 labor végez Mo-n tesztelést, és az első linkbem 25-35 ezerért megcsinálják.


...

Ezen kívül már árulnak gyorstesztet, 10-es pakkokban 330 euróért. Viszont csak helyi igazolás van kiállítva ezek specificiátásáról és szenzitivitásáról. Nagyon sok az átverés is.


Sajnos magán célra én nem láttam még hivatalosan elfogadott ELISA gyorstesztet.


Az Iponos linkemen is írják még csak most validálják. Szerintem amúgy országos szinten rendelnek ilyen teszteket, de civileknek én még nem láttam bevizsgáltat.

2020. márc. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

... egyébként a közeljövőben szerintem tuti ráállnak ezerrel a gyorstesztek gyártására.


Koreában eddig:


As of 24 March 2020, South Korea has about 9,037 cases and 120 deaths,[9] with over 348,582 people having been tested, a case fatality rate of 1.33%,


...

Náluk saját 15 perces gyorsteszt is van és így lehetne menedzselni a járványt.


Szóval nem drága ez egyáltalán, csak nyomatni kéne ezerrel. Szerintem 1000 Ft-ra le lehetne nyomni lazán.

2020. márc. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Én feladtam, ha egy egyszerű dolgot nem tud a kedves 70%-os felfogni, akkor felesleges bármit is írni neki. Alapvető hiányosságai vannak, aztán félremagyarázza amit olvas... Szerintem bármit is mondanák, okoska belekötne, hogy a google meg a wikipedia pont mást ír, és az a tuti, mert hát az a googleee.
2020. márc. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Vicces amúgy még a végén kiderül, hogy végig egyetértettél velem, csak a szövegértés és írási képességed egyes alá.
2020. márc. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!