Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem COVID antitestekre...

Miért nem COVID antitestekre tesztelik az embereket?

Figyelt kérdés

Az emberek igen jelentős része úgy gondolja, hogy átesett a korona víruson. Én is ezt a tábort erősítem. Miért nem azt tesztelik, hogy valakiben tényleg vannak-e antitestek. Ha igen, akkor dolgozhat, nagymamát látogathat, repülhet, stb.


Mielőtt valaki bedobja, hogy de többször is el lehet kapni a vírust: [link]


2020. márc. 24. 15:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem ha méga vírust is alig tudják kimutatni akkro az antitesteket kábé sehogyan.


Ez még nagyon gyerekcipőben jár szerintem.

2020. márc. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
69%

Mi az, hogy alig tudják kimutatni? Aki nem ért a real-time PCR-hoz, az minek ír ilyet?


Azért nem tesztelik, amiért pl. az influenza vírusra sem tesztelnek, mert hiába kaptad el, gyorsan mutálódik és újra elkaphatod. S mivel ez egy 5 hónapja megjelent vírus, s nincs még róla annyi adat, sem kutatás, így nem tudni, hogy ez mennyire hasonlít ilyen szempontból az influenzához

2020. márc. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

RT-PCR-al magát a vírus RNSt amplifikálják és analizálják a takonyból és torokváladékból.


Szerológiai vizsgálat során laborban kimutathatók az antitestek vérből.


Emellett már forgalmaznak bizony ELISA gyorsteszteket is, amik fehérjetüskéket vagy speckó doméneket mutatnak ki.


Ha valakit érdekel egy baromi jó cikk erről:


[link]

2020. márc. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
94%
(Amúgy az RT-PCR nál a reverse transcription az RT... )
2020. márc. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
11%

Utolsó: Gondolom te sem jártál biosz szakra mi? Meg gondolom azt sem tudod, hogy működik a PCR?

Nézz már utána kérlek, hogy milyen PCR fajták vannak, és hogy mi az a reverz transzkriptáz

Megsúgom, amivel ki tudjuk mutatni a koronavírust, az a real-time PCR

2020. márc. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
60%
Ez van, mikor a laikusok elkezdenek okoskodni, sőt még cikkeket is írogatni úgy, hogy fogalmuk sincs a témáról. Egyik idézi a másik marhaságát
2020. márc. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem hogy én lennék a hülye:


[link]

2020. márc. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
92%

Egyébként ne ezen vesszünk össze mert az FDA oldalán is ez van


Real time reverse transcription PCR

7. találat FDA.com.


Mindkettőnknek igaza van, ez csak definíciós kérdés.

2020. márc. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%

Erre leírod azt, ami engem erősít meg: Real time reverse transcription PCR


És nem, a RT a real time rövidítése. Csak tudom már, naponta dolgozom vele, szerintem kicsit jobban értek hozzá

2020. márc. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
50%

Nyisd meg te, amit linkelték te észkombájn. Komolyan, hogy lehet egy ember ennyire ostoba? :D És még okoskodik. Szerinted mi, akik nap-mint nap végezzük el a teszteket, akik értik ennek a molekuláris hátterét, nem csak google-ből 1 hete ismerjük azt, hogy ltéezik PCR, ne tudnánk, hogy mi az, hogy RT-PCR?

Jó Isten, gyere le!

2020. márc. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!