Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogyha csak 4...

Miért van az, hogyha csak 4 órát alszom, akkor teljesen kipihent vagyok, de ha 6,7 vagy 8 órát akkor olyan mint egy zombi?

Figyelt kérdés
Nagyon nehezen alszok el 2 előtt és általában 6-kor fel is kelek. Anyám folyton mondja, hogy többet kéne aludnom, ezért néha megpróbálok előbb elaludni, de ha sikerül is, sokkal fáradtabb vagyok mikor felkelek mintha kevesebbet aludtam volna. Ez mitől lehet? Ha nem eröltetem az alvást és 4 órákat alszok abból lejet valami bajom hosszabb távon? Egyszer sem érzékeltem magamon a kialvatlanság jeleit, amikor csak 4 órát aludtam.

2020. márc. 25. 12:12
 1/4 A kérdező kommentje:
Lehet*
2020. márc. 25. 12:14
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is pontosan így vagyok vele. Senki sem hiszi el, hogy kipihentebb vagyok 4 óra alvással, mintha 7-8-10 órát aludnék.

Nem vagy egyedül. Szerintem csak ilyen a szervezetünk. Én sem érzem, hogy ez káros lenne vagy bármilyen hátránnyal járna. Sőt, legalább többet vagyok ébren = több élmény. :)

De azért persze én is van, amikor alszok 8 órát. Nem mindig csak 4-et, de nyűgösebb vagyok és nyomottabb egész nap.


30/N

2020. márc. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Ha én is alig alszok 4-5 órát akkor simán fel tudok kelni. Szerintem ez azért van (de lehet hülyeséget mondok, ez csak saját vélemény) van mert kell egy kis idő, míg "belecsöppenünk" az alvásba. Szóval ez inkább olyan mintha csukott szemmel pihennél.
2020. márc. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Laylah ***** válasza:

Nálam úgy van, hogy vagy 3 óra alatt, vagy 8 felett érzem kipihentnek magam, közte nem.

Egyéni alvásciklusoktól függ.

2020. ápr. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!