Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magas vérnyomást hogyan elhet...

Magas vérnyomást hogyan elhet lecsökkenteni viszonylag gyorsan?

Figyelt kérdés

Ma 18-ig kell eladnom a matekleckét, amiből van 5 feladat, de minden feladat kb 1,5 oldal. Iszonyat ideges vagyok, ha nem sikerül valami legszíveseben összetépném a füzetet. Folyton elrontom, még a másolós résznél is a felét teleírom hibával, NEM BÍROM!!!!


Nem tudom mennyi a vérnyomásom, de feltételezem, hogy nagyon magas. SÜRGŐSEN le kell vinnem. Milyen megoldások vannak? max 30 percen van rá...


2020. márc. 31. 15:06
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
170???? az iszonyat sok. a legmagasabb 100 volt, de akkor már úgy kalapált a szívem, majd megőrültem. Az 16km futás után volt. suliban felmérés volt.. megmértem, most 87. Ez is nagoyn nagoyn magas. nekem ha minden rendben van, és nyugodt vagyok, 50-55 között ingadozik
2020. márc. 31. 18:08
 12/13 anonim ***** válasza:

Nem a pulzusodról van szó, hanem a vérnyomásodról. Ha az átlag vérnyomásod 50-55 között lenne, valószínűleg nem élnél.

Gondold végig még egyszer, hogy melyik magas neked...

Vagy csupán mérd meg, a mérőn nagy valószínűséggel ilyen sorrendben kapod az eredményt: SYS/DIA/P

Magas vérnyomásról akkor beszélünk, ha a SYS>140 mmHg vagy a DIA>90 mmHg. A 3. érték a pulzus.

2020. márc. 31. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
ja tényleg elnéztem. a pulzust néztem végig :D. Amúgy nem adtam le. Úgy döntöttem, hogy inkább lenyugszom és bevállalok pár egyest, mint, hogy itt idegeskedjek :)
2020. márc. 31. 19:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!