Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért jön rám stressz, ha...

Miért jön rám stressz, ha koffeint iszok?

Figyelt kérdés

Akárhányszor kávét iszom vagy energiaitalt, vagy koffeintartalmú gyógyszert veszek be rám jön az a stresszérzés, mint amit pl vizsgák előtt szoktam érezni. Görcsbe van a hasam és az izmaim, remegnek a kezeim és a lábaim, néha erős félelemérzés jön rám. De csak akkor, ha koffeint viszek be(meg természetesen vizsgák stb előtt). Régen soha nem volt ilyen, volt, mikor egy évig minden nap kávéztam vagy energiaitalt ittam, mostanában alig, de akárhányszor beviszek koffeint később rámjön ez és nem múlik el órákig, vagy akár egész nap. Ez mitől van? És akkor régen miért nem volt ez?

17/L


2020. ápr. 1. 17:22
 1/5 anonim ***** válasza:
A koffein felviszi a vérnyomásodat. Lehet, hogy régen alacsony volt a vérnyomásod, és csak a normál tartományba vitte fel a koffein, most meg ha már nem alacsony alapból, akkor magasra viszi.
2020. ápr. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A koffein egy stimuláns.


Kifejezetten fokozza a szorongásért felelős pályákat (alap pánikbetegséget, szorongást feltüzeli)


Illetve irritálja az emésztőrendszert is.


Ezért jobb esetben van egy kis izgatott flow érzés, és már megy is a nagymackó a WC-ben, reggelente 😃


Teljesen normális fiziológiás dolog. Időközben alakult, változott az ideg és emésztőrendszered. Lehet érzékenyebb is lettél.


Igyál tejeskávét, és ne energiaitalt vagy koffeintablettát. Engem az kib..sz teljesen. Viszont a laza tejeskávé nem! Az csak kellemes izgatottságot, kreatív flow-t és max egy barnamacit eredményez a WCn.

2020. ápr. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyébként a hosszú tejeskávé azért is jobb mert nem engedi elkanászodni a színtiszta koffein hatását az emésztőrendszerben.


Nekem már a sima tej nélküli kávé vagy koffeintabletta is hányingert és rossz gyomrot csinál. A Monstertől meg rókamókáznék is legszívesebben.


Viszont egy lágy tejeskávétól semmi bajom.


Az se mindegy mennyit viszel be. Egy tejeskávéban, presszó adag van. Kb 30-50 mg.


Ehhez képest egy energiaitalban vagy tablettában jóval több van 32mg/100 ml.

Tehát 80 mg ha betolsz egy dobozzal. Tabletta is 100 mg ...

2020. ápr. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kávéból általában tejeskávét iszok, tablettabol meg leginkább a fejfájásra valo tablettamban van 60mg de mas tabletta nalam nem válik be fejfájásra... Energiaitalbol pedig ha néhanapján iszom, akkor Monstert, tudom, hogy abban sok van :/ Így is próbálok kevésszer koffeint bevinni, de akkor megpróbálom mégritkábban.

Köszönöm a válaszokat!! :)

2020. ápr. 2. 01:00
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem keveset eszel, legalábbis nálam akkor fordul ez elő!
2020. máj. 17. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!