Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek Barabási-Alb...

Mi a véleményetek Barabási-Albert László koronavírussal kapcsolatos álláspontjáról?

Figyelt kérdés

Azaz:

“ A világjárványt ugyanis, számításaik szerint, januárban lehetett volna „megfogni”. Februárban már késő volt. ”


Illetve:


„Folyamatosan épül ki a nyájimmunitás mindenhol, sokkal nagyobb mértékben, mint ahogy ezt bevalljuk”


Végül:

“ ... a fertőzésben elhunytak aránya elhanyagolható lesz azokéhoz képest, akik a gazdasági és társadalmi hatások miatt nem fogják túlélni ezt a krízist” – mondta a magyar kutató.”


Forrás:

[link]


2020. ápr. 9. 12:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Ne csak ezt a 3 dolgot emeld ki önkényesen az írásból légyszi.


A teljes cikket kell elolvasni egyben.

2020. ápr. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%

A véleményem az, hogy akit meg lehet menteni azt meg KELL menteni.

A gazdasági hatásokkal kapcsolatban meg talán nem kellett volna eladni a gazdaságot tapsolva sz*rért-hu*ért külföldi cégeknek aztán sopánkodni, hogy nincsenek munkahelyek mert kivonulnak a külföldi multik. Az a gazdasági rendszer ami jelenleg van élhetetlen, fenntarthatatlan és embertelen. Az, hogy mikor dől be csak idő kérdése és kb mindegy, hogy a koronára, a H1N1-re, valamilyen gazdasági vagy politikai eseményre fogjuk.

Meg lehet nézni a 2008-as példát. Válság volt mert azt mondták a bankok, hogy válság van. Emberek milliói mentek tönkre a tőzsde és az ingatlanspekulációk miatt. Azok akik az egészet okozták, azok akik SOHA nem termeltek értéket csak pénzből csináltak pénzt papíron, azok csak még gazdagabbak lettek. És ezt a gyarapodást a kisember fizette ki. Tanultunk belőle? Lófa**t. A cégek abban érdekeltek, hogy szennyezzék a környezetet és a marketing segítségével átba***ák az átlagembert olyan termékeket előállítva és ránk sózva amikre valójában semmi szükségünk sincs. És mi mit csinálunk, Fogyasztunk. Mert azt mondták akkor jobb lesz az életünk. Jobb lett? Hát nem úgy látom...

2020. ápr. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igazából azt nem tudjuk sajnos, hogy mi a helyzet a tényleges fertőzöttséggel és a nyájimmunitással. Sajnos nem csak a halottakra kell gondolni, túl sok túlélő esetén marad vissza tartós károsodás. Ezért se érdemes a nyájimmunitásra játszani, azt célnak kitűzni.


Ha kijönnek a tényleges átfertőződést mérő kutatások eredményei, akkor okosabbak leszünk. Egyelőre sajnos inkább úgy tűnik nekem, hogy nem tartunk még ott.


De mivel az országok elzárkóztak egymástól, mindenhol egy külön kis kísérlet folyik lényegében. A végén meglátjuk, kinek volt a legjobb stratégiája. Persze ez azokat nem fogja vigasztalni, akik maradandó tüdőtérfogatcsökkenéssel élik le majd az életüket.

2020. ápr. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Senki nem tiltja a végig olvasást, ezért is van belinkelve a forrás, mert általában azokat meg szokták jelölni azok, akik tényeken alapuló döntést hoznak. Azért ezt a három pontot emeltem ki, mert a leggyakoribb tévhitekre ad választ.


1) A járvány karanténozással történő megállítására

2) A nyájimmunitás kérdésére (amit a jó 69%-os barátunk is rendre cáfolni próbál)

3) Pedig bemutatja a valódi veszélyét a mostani pániknak


Egyébként tényleg érdemes végig olvasni a cikket, olyan érdekes megállapítások vannak benne, hogy lazítani is szükséges az intézkedéseken, és meg kel tanulni együtt élni a vírussal, mert nem fog eltűnni.

2020. ápr. 9. 14:11
 5/6 anonim ***** válasza:

Persze hogy lazítani kell, ahogy a Kínaiaknál is.


Megvárták amíg az első hullám lecseng, aztán lazították. Most várják a második hullámot szeptemberre... aztán így tovább amíg az EÜ bírja.


Ezt írja Barabás. Nem azt hogy húsvétra menjen a rokonokhoz mindenki...


Belátható hogy a gyors nyájimmunitás elérése sehogyan sem működik. Se gyorsan, se lassan. Ezt a kórt csak a tudomány győzheti le, mert kétséges egyáltalán az is, hogy kialakul tartós immunitás.


[link]


Tényleg csak az eddigi koronavírusokkal van tapasztalatunk, és egyáltalán nem működik nyájimmunitásként. A gyorsan mutálódó nátha koronavírusokra nincs sem védőoltás, sem tartós immunitás.


Csak reménykedni lehet hogy a SARS2-re kialakul egy pár hónapos, ahogy Fauci is jelezte... és a reinfekció ritka jelenség lesz.


Különben csak azt érnénk el, hogy tudatosan lefertőzve a lakosságot generálunk sokmillió halottat, aztán beüt egy második hullám és újrafertőz egy rakás embert.


Az a baj nagyon sok hiányzó infónk van, ezért kell még pár hónap hogy a kutatók megértsék mi zajlik a gyógyultakban.


Sok sok antitest teszt, és statisztika, képesek e újrafertőződni.

2020. ápr. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#3 azért hogy pozotív is legyek: Eddig minimális olyan tanulmány van ahol maradandó tüdőkárosodásról írtak gyógyulás után. Pár súlyos esetben neurodegeneratív panaszok is...


De ennek nagy tömegben semmi alapja egyenlőre. Inkább az derül ki, hogy 10x annyi tünetmentes átesett lehet... minden ezt támasztja alá egyre inkább. Ahogy egyre több az átfogó szűrés... 95% teljesen tünetmentes 4% tünetes, de összességében 99%-nak semmilyen maradandó baja nem lesz.

2020. ápr. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!