Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Koronavírus - kinek higgyünk,...

Koronavírus - kinek higgyünk, az orvosoknak vagy az újságíróknak?

Figyelt kérdés

Őszintén, eleinte én abszolút nem vettem komolyan a vírust, mert láttam orvosokat nyilatkozni interjúkban, legyintenek rá, gondoltam, ők a szakemberek, biztos jobban tudják.


Aztán elkezdődött az olasz helyzet, az iskolák bezárása, ekkor már kezdtem komolyan venni és meg is ijedtem.


Viszont megint egyre több videó, orvosi nyilatkozat jön velem szemben arról, hogy az egész fel van fújva, a statisztikai adatok torzak (pl sok korona pozitív ember nem is koronában hal meg, hanem éppen lett egy infarktusa stb.). Konkrétan szakmailag beszélnek a vírusról, a tesztek hatásfokáról/hamis eredményeiről. Ők sem tagadják a vírus létezését, sőt alá is támasztják, hogy halálos lehet, de szinte egyöntetűen azt állítják, ennyire nem kell félni tőle, mint amennyire az egészből pánik lett.


Igazából ami most történik a világgal, az egy gazdasági öngyilkosság. Az embereknek nincs munkája, nincs pénze, családokat/párokat szakít szét a vírus, gyerekek nem részesülnek oktatásban (aki nem teheti meg, hogy legyen otthon számítógép), válság.


A koronavirus igenis létező dolog, komolyan kell venni.


De elgondolkodom rajta. Tényleg ENNYIRE veszélyes? MEGÉRI tönkretenni sok ember életét?


Megosztó kérdés, indulatokat vált ki. De arra kérlek bennetek, ha velem ellentétes is a véleményetek, azt kulturált módon írjátok le. Megertem a másik oldalt is, akik szerint ez komoly, hiszen a csapból is ez folyik. De ne essünk egymásnak.



Kíváncsi vagyok a véleményekre.


2020. ápr. 16. 22:00
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

#7 Plusz még a BKK is hozott egy elhibàzott döntèst, amikor sok járatot kivont kihasznàlatlanság címén ápr 1-től, majd pár nap múlva visszaállították a tanszüneti menetrendet, miutàn sokan jelezték, hogy heringparti van a tömegközkekedèsben (ugye akiknek kell menni dolgozni).

Valóban ezek a döntèsek fognak szerintem is súlyosabb következmènyekkel jàrni.


Alapvetően tudom h a lassítás miatt kell most ezeket az intèzkedèseket bevezetni, viszont szomorú h a 21. században itt tartunk, hogy most mindenképpen tönkremegy az emberisèg/gazdaság, gyakorlatilag minden. A vírus, a döntèsek, a gazdasági vàlság...stb minden miatt gyakorlatilag. Nagyon kíváncsi leszek mi lesz ennek a vège.

2020. ápr. 17. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nem fog eltűnni ez a vírus, ahogy a többi sem. Itt lassítani kellett, mert nincs ellenszer, azt hiszem meg van hatàrozva, h mely kitételek fennàllása esetèn definiàljuk vészhelyzetnek a szituàciót és mkor kell ilyen intézkedèseket hozni mint most is. Lehet, hogy statisztikailag nincs több áldozata, mint egy influenzànak, viszont jelenleg fennállnak azok a kitételek, ami miatt vészhelyzetet kellett elrendelni. Szerintem ahogy meglesz az ellenanyag (mint pl az influenzánál is) onnantól nem számít vészhelyzetnek. Persze tudom mutálódni fog, ahogy az influenza is. De valamiért az már nem számít “helyzetnek”.
2020. ápr. 17. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Németországban végeztek egy teljes településes tesztet egy gócponton. Eredmény: már majdnem 20%-uk túl volt rajt (természetesen a legtöbben nem is tudtak róla), halálozási ráta: 0,37.

Fel van fújva. Veszélyesebb, mint az influenza, de, messze nem annyival, hogy ilyen intézkedéseket kellett volna hozni. Ezek sokkal nagyobb károkat fognak okozni. Arról nem is beszélve, hogy ahogy telik az idő most már mászkál boldog-boldogtalan, tinik együtt, felnőttek mindenféle boltokba, motoroznak, napoznak. Egyrészt látják, hogy a kutya nem ellenőrzi őket, másrészt az egy egész megyében van naponta kb 2 igazolt eset (meg 10 rejtett), hát basszus, baleset több van, mitől féljenek? Érzik ők is, hogy túl van tolva.

2020. ápr. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

#13 Aha... és mikor csináltak teljes influenza PCR / antitest tesztet a lakosságon?


Senki nem tudja az influenzának pontosan mekkora a tünetmentes átfertőzése. Simán lehet egy többszöröd szorzó azon is.

2020. ápr. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!