Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Koronavírus - kinek higgyünk,...

Koronavírus - kinek higgyünk, az orvosoknak vagy az újságíróknak?

Figyelt kérdés

Őszintén, eleinte én abszolút nem vettem komolyan a vírust, mert láttam orvosokat nyilatkozni interjúkban, legyintenek rá, gondoltam, ők a szakemberek, biztos jobban tudják.


Aztán elkezdődött az olasz helyzet, az iskolák bezárása, ekkor már kezdtem komolyan venni és meg is ijedtem.


Viszont megint egyre több videó, orvosi nyilatkozat jön velem szemben arról, hogy az egész fel van fújva, a statisztikai adatok torzak (pl sok korona pozitív ember nem is koronában hal meg, hanem éppen lett egy infarktusa stb.). Konkrétan szakmailag beszélnek a vírusról, a tesztek hatásfokáról/hamis eredményeiről. Ők sem tagadják a vírus létezését, sőt alá is támasztják, hogy halálos lehet, de szinte egyöntetűen azt állítják, ennyire nem kell félni tőle, mint amennyire az egészből pánik lett.


Igazából ami most történik a világgal, az egy gazdasági öngyilkosság. Az embereknek nincs munkája, nincs pénze, családokat/párokat szakít szét a vírus, gyerekek nem részesülnek oktatásban (aki nem teheti meg, hogy legyen otthon számítógép), válság.


A koronavirus igenis létező dolog, komolyan kell venni.


De elgondolkodom rajta. Tényleg ENNYIRE veszélyes? MEGÉRI tönkretenni sok ember életét?


Megosztó kérdés, indulatokat vált ki. De arra kérlek bennetek, ha velem ellentétes is a véleményetek, azt kulturált módon írjátok le. Megertem a másik oldalt is, akik szerint ez komoly, hiszen a csapból is ez folyik. De ne essünk egymásnak.



Kíváncsi vagyok a véleményekre.


2020. ápr. 16. 22:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
41%
Ne aggódj, max két hét s enyhítenek a korlátozásokon, mindenki mehet amerre akar. Európában már sok ország enyhített, a kormány meg megy utánuk mint a birka. Nem lesz "tönkretéve az életed", ne parázz!
2020. ápr. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%
Ezen szerintem mind elgondolkodunk időnként, de senki sem fogja tudni a választ.
2020. ápr. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
62%

Milyen orvos mondja h nem gáz?

Azt nézd milyen orvos

2020. ápr. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
65%

Bocs elküldtem előbb

Szóval ne a Gődény meg a Lenkei "doktorok" velemenye legyen mérvado

Senki sem tudja pontosan megmondani hogy mennyire lesz itthon gaz csak ha majd lezajlott a járvány.

2020. ápr. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%
Azt, hogy kinek lehet hinni, nehéz megmondani... sztem több sebből is vérzik ez az egész és én is gazdasági újrarendeződésnek (én inkább így hívom)gondolom ezt az egészet... amúgy szerintem május vége-júni eleje már dolgozni fogunk újra. Gyárak már most állnak vissza áprilisban. Németo. is már áll vissza. Nem is lehet ezt sokáig csinálni amúgy, hacsak nem akarják totálisan tönkretenni az egész világot. Meg valljuk be, ez nem egy spanyol nátha azért amibe világszerte millióan haltak bele. A statisztikák alapján kb influenzában is meghalnak ennyien. Szóval biztos veszélyes, persze. De az országok nem ebbe fognak belehalni hanem a válság okozta következményekbe, ha még sokáig húzzák ezt.
2020. ápr. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Hm, kíváncsi vagyok, mi lesz. Az a baj, hogy szerintem 100%-ban a korona nem fog eltűnni. A vírusokat nem lehet csak úgy eltüntetni :/
2020. ápr. 16. 22:15
 7/14 anonim ***** válasza:
66%
Ezzel pontosan az a baj, hogy senki nem lát a jövőbe, de még a múltba se (mibe haltak bele). Azt is elemezni kéne, hogy ahol iszonyú a pusztítás, ott mi vezetett odáig (gondatlanság, az elzárkózás hiánya). Az arányok is figyelmet érdemelnének, egymillió áldozat persze sok, de egyrészt össze lehetne hasonlítani más betegségek áldozataival, és lehet, hogy nem nagyságrendileg több, másrészt 8 milliárdhoz képest az elenyésző. Pl Spanyolországban, ahol az egyik legsúlyosabb a helyzet, a halottak száma 4 tízezred, vagyis tízezerből 4. Nem tűnik extrémnek. (Jó, nem szeretnék köztük lenni.) De tényleg a gazdaságból eredő kár, konkrétan éhenhalás, öngyilkosság lehet, hogy nagyobb lesz. Mint ahogy nálunk a súlyosan elhibázott utasítás a kórházi betegek hazazavarásáról súlyos emberveszteségeket fog eredményezni.
2020. ápr. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
59%

Te is beszoptad a neten keringő áltudományos baromságokat... amiken bukott és csaló emberek dumálnak.


Vannak orvosok, weboldalak akik a megélhetésre mennek és nyerészkednek. Könnyen terjedő, mainstream tudománnyal és hírekkel szembemenő állításokkal próbálnak "vírusként" bejutni az emberek fejébe.


A weboldalak kattintást, népszerűséget, termékeladást és rengeteg pénzt generálnak.


Eddig minden ilyen linkről kiderült, hogy kirúgott, vagy engedélyt bevont "orvosok" vagy csaló homeopátia, ájurvéda és minden anyákkínja hívők kiemelik a számukra megerősítő és torzító adatokat, vagy szimplán csak hazudnak.

2020. ápr. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
61%

Civilizalt orszagokban normalis hirforrasok es normalis orvosok vannak. Plusz korulottem hullanak az emberek.

Szeretned latni, milyen az, mikor a krematorium nem gyozi a tempot, es rengeteg hulla halmozodik fel?

Szepen maradj otthon, tarts ket meter tavolsagot, kezmosas esatobbi es vard ki, mig ertelme lesz a korlatozasok feloldasanak.

Ez a jarvany lassitasat, az egeszsegugyre nehezedo nyomas feltartoztatasat szolgalja.

2020. ápr. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

#9 Nálunk beindulhat a nagyipari termelés majd.


40ezer ágy, kb 2 millió fertőzöttet tud ellátni... sőt sokan otthonukban fognak meghalni a hazaküldött betegek közül.

2020. ápr. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!