Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fiam alvajáró lenne?

Fiam alvajáró lenne?

Figyelt kérdés

Fiam 12 éves. Egyre többször előfordul, hogy éjszaka kimegy a mosdóba, vagy más apró és rövid dolgokat tesz, de másnap egyáltalán nem emlékszik rá. Akkor sem, ha beszélek vele ez idő alatt.

A kérdésem azért érdekes és várok választ, mert egy ideje - szerinte - furcsa jelenségek vannak a lakásban, mint például magától felkapcsolódik a villany, valaki lenyomja a csörgőórát, vagy dolgokat áthelyez máshova stb..


Én viszont úgy gondolom, hogy Ő teszi ezeket, csak nem emlékszik rá. Mire én reagálok egy éjszaka felkapcsolt villanyra, én azt látom, hogy az ágyában alszik.


Lehet ez magyarázat a "furcsa" jelenségekre. Bekamerázni nem szeretném a lakást ezért, de a végére szeretnék járni. :)


Aki találkozott már hasonlóval, vagy a családjában előfordult, informálna róla?

A neten elérhető dolgokat végigolvastam, inkább a gyakorlati és ténylegesen megélt része érdekelne, hogy tudjak neki segíteni azért, hogy ne legyen egy szorongó gyerek.


Köszönöm...



2020. ápr. 17. 05:29
 1/5 Hellmano ***** válasza:
Vagy szellemek járnak a lakásban.
2020. ápr. 17. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Kiskoromban egy ideig én is az voltam, illetve öcsém is csinálta 1-2 alkalommal. Olyan dolgokat csináltam álmomban, amiket általában közvetlenül ébredés után szoktam. Pl egyszer elkezdtem átöltözni. Úgy ébredtem, hogy már átvettem a pólómat és az ágyon ültem.
2020. ápr. 17. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Persze, hogy az. Ha a Hatodik érzék c. klasszis filmet láttad is, azért ne hidd, hogy a szellemek ide-oda rendezgetnek a lakásban. Annyi erejük azért nincs. :)


Én voltam alvajáró, pontosan abban a korban, mint a fiad.

Nagy stresszre előjött később korban is időnként, de ritkán. Általában a serdülőkor után eltűnik.


A bekamerázás a leheteő legnagyobb öngól ebben az esetben, mert csak a paranoiát erősíti. A fiad csak még jobban fog félni a világtól, nemhogy ellazulna.


Tudod, hogy mi segítene neki? Egy gyerekpszichológus vagy pszichiáter, de ha nem akarsz addig eljutni, akkor igyekezz őt kicsit békén hagyni. Ne dramatizáld túl a témát, de figyelj rá. Nappal beszélgess vele, amikor igénye van rá - nem erről a témáról (ezt elő se hozd magadtól, csak ha ő kérdez rá!) -, és adj a kezébe könyveket, ill. klassszikus meséket. KÖnyveben is, filmen is. Azok segítenek a legtöbbet. Nyugtasd meg a koronavírus betegséggel kapcsolatban, mert a külső nagy stressz őket viseli meg a legjobban, mindig: a gyerekeket.


És lehet, hogy a fiad már "nagyfiú", de bizony még kisgyerek. Segíts neki. Ha igazán szereted, megtalálod az utat a lelkéhez.

2020. ápr. 17. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A kamerázáshoz sem kell nagy tudomány, ha van otthon régebbi lecserélt okosteló, vannak rá szuper appok, pl Alfred. Én cicamegfigyeléshez használtam. :) Felrakod a tartaléktelóra, az lesz a kamera, lehetőleg töltőn hagyva kitámasztod valahova, az app vevő része meg a te telódra jön. Be lehet állítani, hogy rögzítsen ha mozgást érzékel, és akkor reggel visszanézhető. Nyilván ez nem az egész lakás bekamerázása, de pl a villanykapcsoló irányába állítva kiderülhet a dolog.


Amúgy nekem is volt gyerekfejjel ilyen, ha lelki okokkal akarod magyarázni, akkor talán a szüleim válása miatt. De magától elmúlt egy idő után.

Általában ezek rutincselekvések, ahogy írtad, visszafekszik az ágyába, ha nem lesz ennél látványosabb a dolog, én nem feltétlen aggódnék.

2020. ápr. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Én a fiam miatt aggódom leginkább, nem a magam megnyugtatása a cél, hanem az övé, pontosan arra fókuszálva, hogy nincs a lakásban szellem, hanem Ő teszi ezeket, csak nem tud róla.

Ha ez valahogy neki is bebizonyosodna, nem szorongana miatta.


Én nem találkoztam ilyen jelenséggel soha, azért is érdekelt, hogy lehetséges ez, vagy az alvajárás más kategória. De akkor ezek szerint lehetséges, hogy most éppen alvajáró üzemben van a gyerekem. :)


A "bizonyításra" keresek megoldást mindenféleképpen és akkor Ő is megnyugszik.


Első válaszolónak üzenem: Én a szellemek jelenlétét rögtön megérzem. :D :D :D

2020. ápr. 18. 06:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!