Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen okokból verhet másképp...

Milyen okokból verhet másképp a szívem, mint általában? Lent

Figyelt kérdés

Általában normális a pulzusszámom, olyankor 'semmit'nem érzek.

Ám többször érzem azt, hogy egy-egy pillanatban mintha "megszaladna" és ver egymás után kb 3-at gyorsan.

Ez olyan hirtelen jön, mire észreveszem el is múlt és csak nézek hogy mi a fene volt ez.

Néha azt erzem, hogy belégzéskor mintha gyorsabban lüktetne, kilégzéskor pedig lassul.

Ma egész délután és most is olyan erőteljesemék érzem a szívverésem. Nem az a normális állapot, hogy szinte nem is érzed, hanem erősebb, mélyebb lüktetést érzek. Nem gyors,csak "nagy" lökések.

Ennél jobban nem tudom elmagyarázni, remélem értitek, és talán van valaki hasonló cipőben, aki okot tudna mondani?

Fiatal lány vagyok, nem kövér..felszedtem 3 kilót az utóbbi hónapokban de meg így is vékonynak számítok (176/63)

Kérlek, ha tudtok adni tanácsot írjatok, én nem tudom mire gondoljak.23n


2020. ápr. 20. 23:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Valami hiányod lehet. Panangint vegyél a patikában egyenlőre magadnak. Ebből 3x1 szemet kell szedni. Ebben van magnézium és kálium. Ettől elmúlik szerintem. B vitamin komplex is jót tenne. A járvány után majd menj el a háziorvosodhoz, ha még lesz tüneted.
2020. ápr. 21. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Légzési sinusarritmiának hívják, fiatalokban teljesen normális, hogy belégzéskor szaporább, kilégzéskor lassul a frekvenciád. Az időnkénti sűrűbb verést pedig kamrai extráknak hívják, egy fokig teljesen normális ez is, vékony is vagy, könnyebben megérzed. Stresszesebb időben gyakoribb lehet, de ha aggódsz miatta, csináltass egy ekg-t majd.
2020. ápr. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, megpróbálok megnyugodni és nem nagy bajra következtetni.

Páromnak néhány hónapja újra előjött, hogy kb fél óráig nagyon hevesen vert a szíve(durván hevesen) és pár éve azt mondták, hogy magnéziumhianytól alakul ki.

Azóta pár szem magnéziumot vettem én is vele együtt,de lehet nem volt elég.


Még azt vettem észre, hogy a kávé is talán felerősíti ezeket a tüneteimet

2020. ápr. 21. 11:07
 4/4 A kérdező kommentje:
* mert alapbol alacsony is a vernyomason, általában 100/67, vagy a 100at sem éri el. Gondolom emiatt érzem magam fáradtnak legtöbbször (folytonos fáradtság miatt tavaly vérképet csináltak és minden szint rendben volt, pajzsmirigy is, vas szint is). A kávétól pedig úgy érzem kicsit felébredek, ezért iszok minden nap egy adagot.
2020. ápr. 21. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!