Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit kezelnek, mire adnak...

Mit kezelnek, mire adnak hormon tartalmú gyógyszert?

Figyelt kérdés
Nem szedhetek hormon tartalmú orvosságot és tudni akarom milyen helyzetben figyeljek rá, hogy ne írjanak fel nekem olyat. (a fogamzásgátló egyértemű)

2020. ápr. 21. 23:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer majdnem egy hónapig tartott a vérzésem, magától nem állt el, hormont kaptam rá.
2020. ápr. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A fogamzásgátlóban ösztrogén és progeszteron van, és nem csak fogamzásgátlás használják. Menopauza tüneteinek enyhítésére(ösztrogén), rendellenes vérzésekre (progeszteron), stb. Ezeket nem írják fel csak úgy. És ha pl háziorvoshoz mész akkor ő szakorvoshoz küld először. Ha elmomdod a szakorvosnak a betegségedet, vagy pl trombózisra hajlamos vagy, esetleg vérhígítót szedsz, a gyógyszer írás előtt közlöd vele. Ő tudni fogja hogy milyen gyógyszert nem szabad adnia.

Nekem is volt hogy muszály volt, 5 hónapig nem jött meg. De szerencsére csak 2 hétig szedtem progeszteron, utána meg is jött.

2020. ápr. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!