Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Akkor mi is az igazság a...

Akkor mi is az igazság a szoliról?

Figyelt kérdés
3 féle véleményt hallottam már; "én 10 éve csinálom es semmi bajom" négerre barnult csajoktól, a teljes mértékben ellenzőket, leggyakrabban pedig azt hogy "csináld csak ésszel, fokozatosan", persze minden véleményben volt valami igazság. Akkor melyiknek hihetek? Nagyon nagyon fehér a bőröm és ki nem állhatom, a napon barnulás pedig ruhában nem szép, nem egyenletes, strandra viszonyalg ritkán járok. Erzékeny a bőröm, könnyen leégek:(
2020. ápr. 23. 19:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én is nagyon fehérbőrű vagyok. Soha nem jártam szoliba és nem is fogok, számomra ez mesterséges, egészségtelen.

Párom rávezetett, hogy egyek sárgarépát olajjal. Ezt kipróbáltam nyaralás alatt. Balcsinál nem égtem le, pedig napoztam rendesen. De természetesen 50-es faktorú naptejjel is bekentem magam.

Nézz utána, hogy milyen ételekben van karotin. Egyél ilyeneket, akár vitamintabletta formájában is.


Én a szolit nem javaslom. Ne károsítsd még pluszba ezzel is a bőröd. Bőrrák nem azonnal alakul ki, hanem évek múltán, fokozatosan.

2020. ápr. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az 1.csoport szokta aztán azt is mondani, hogy "20 éve csinálom 19-ig nem volt gond, most lett bőrrákom".

A napsütés ingyen van. Én április végére mindig megszerzem azt a színt, ami ahhoz kell, hogy ne égjek le. Naptej sohasem volt rajtam (vagy kenekedünk vagy napozunk)

2020. ápr. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
10 éve nem voltam szoliban, nem is napoztam, csak ahogy pólóban ért a nap, mégis két basaliomát találtak idén év elején a hátamon. Előtte gyakran szoláriumoztam. A bőr nem felejt!!!
2020. ápr. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!