Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy 14 éves 147 centis lány...

Egy 14 éves 147 centis lány szerintetek kaphat növekedési hormont?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősömről van szó, nem rólam. Elmentek kivizsgáltatni, hogy miért ilyen alacsony. A nála 2 évvel fiatalabb tesója amúgy 162 cm körül van. Szerintetek kaphat növekedésit?
2020. ápr. 24. 22:46
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
És, miért ilyen alacsony? Genetika?
2020. ápr. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
12%

Hát majd a kivizsgáláson megmondják.

Egyébként az utóbbi 20 évben lettek ilyen magasak az emberek, sokak szerint káros sugárzás miatt.

Mikor én voltam 14 éves, a legmagasabbak közé tartoztam a 160 centimmel, és a korosztályom zöme most is 160 cm, nem ritka a 135-155 cm sem (nők).

2020. ápr. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%

Miért probléma ha 147 cm?


Én 155 vagyok (20 éves), de sosem volna kivizsgalason emiatt és semmiféle gyógyszert nem kaptam rá

2020. ápr. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%

Erre miért kéne egészségre eszméletlenül káros hormon? Nem súlyos korlátozottságról van szó. Semmi olyan hátrányod nem lesz az életben, ami kibírhatatlan, max nem lesz modell, stewardess vagy válogatott kosaras. 150 centivel már csak tudom :)) De talán ezekről képes leszel lemondani, ha cserébe nem veszélyeztetik a szervezetedet.

Egyébként én nem kaphattam, mivel teljesen egészséges voltam, a családomban is majdnem mindenki pici. De még ha nálad nem is ez a helyzet, akkor sem biztos, hogy ilyen erős szereket kapsz, a fenti okok miatt. Ha 10 centivel alacsonyabb lennél, akkor esetleg. Ja és tegyük hozzá, hogy magasabb a családod, akkor nőhetsz is még akár 15-20 cm-t.

2020. ápr. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem érzi így jól magát, csúfolták sokszor emiatt, ruhát is alig talál magára.

Az apja szerintem 177 körül van, anyukája pedig 167 körüli.

2020. ápr. 25. 14:43
 6/10 anonim ***** válasza:

Csúfolás nem indok. Mindenkit megtalálnak, aki kilóg a sorból. Ha a kis melleid miatt csúfolnának, akkor megműttetnéd? Vagy ha épp azért, mert nagyok, akkor kisebbíted? Túl nagy a lábad, levágsz belőle? Stb stb. Egyébként is ha 14 éves vagy, akkor vagy középiskolába kerülsz vagy ha már ott vagy, akkor most még ha vannak is ilyen agyatlan piszkálódók, 1-2 év múlva ez ciki lesz már, kinövik. Én vagyok a 150 cm-es lány, tudom, körülöttem is ekkortájt hagyták abba a másik külsejének csesztetését. Azóta egy gonosz megjegyzést nem kaptam soha az alacsonyságomra.

Ruhát meg nem igaz, hogy nem vagy alig lehet találni. Csak keresni kell. Nem vagy konfekcióméret, de ez nagyon sok emberrel van még így. Én simán tudtam/tudok öltözködni a fast fashion boltokból, és a hasonló magasságú ismerőseim is. Ja és nem csak a gyerekosztályról, onnan én pl általános suliban vettem utoljára valamit, azóta sosem volt, hogy felnőtt részlegen ne találtam volna elég holmit.

Egyszerűen szerintem nincs épkézláb indok, amiért megérné kockára tenni az egészségedet, felborítani a szervezeted egyensúlyát. Tudod, milyen mellékhatásokkal járnak a hormonkezelések? Gusztustalan izzadás, pattanások, hízás, hogy csak a gyakoribbakat említsem. Az orvos egyébként mit mondott? Mert nyilván ha azt, hogy kaphatsz, akkor az ő szava dönt.

Mellesleg így, hogy a szüleid magasabbak, nőhetsz még. Sok lány van, akinek 16-17 éves korában fejeződik csak be. Menstruálsz már? Általában (nem mindig!) az első megjöttét követő 2-3 éven belül áll meg a gyors növekedés. A nagyszüleid mekkorák? Vagy van a családban ilyesmi alacsony ember? Gyakorlatilag bármelyik rokonodra üthetsz.

2020. ápr. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

én sem mindig találok ruhát, de ez nem a magasságommal, hanem a mellméretemmel függ össze (A-s)

egyébként még tuti nőni fogsz ennyi idősen

2020. ápr. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem rólam van szó amúgy:D

Úgy tudom, hogy nem menstruál és nincs nagyon alacsony a családban, egyedül ő, én 18 évesen 165 vagyok

2020. ápr. 25. 21:43
 9/10 anonim ***** válasza:

"csúfolták sokszor emiatt"


Hát ez az, ami a probléma, nem a magassága.

Ki kéne menni olyan környezetből, ahol bármi miatt csúfolnak valakit, mert ostoba és gonosz környezet.


"ruhát is alig talál magára."


Hát azt nem hiszem el, mert nekem 160 cm-s magassággal csak az XXXL-s méretek jók, 44-48-as európai méret....

És 36-ostól felnőtt a méretezés már, és vannak 100 cm-s gyerekek is, nekik is gyártanak ruhákat...

2020. ápr. 26. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"csúfolták sokszor emiatt"


Ez ilyen van rajta sapka, nincs rajta sapka indok. A fő ok az, hogy bántani akarnak valakit. Ha magasabb lenne, csúfolnák az orra formája miatt, vagy azért, hogy vívni jár, vagy mittudomén.

2020. ápr. 26. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!