Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 14 eves lanyom januarba...

14 eves lanyom januarba kezdett menstrualni. Azota nagyon elkezdett pöndülni és hízni. A hasa nagyon hurkás es a hasa alatt is kiemelkedon latszik a felesleg. Mozognia kene de nem tudom ravenni. Felek h jobban el fog hizni. Mit kene most tennem?

Figyelt kérdés
Januar ota 10 kg t hizott most 165 cm es 61 kg

2020. ápr. 28. 17:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Virushelyzetben nehéz, máskor azt mondanám hogy próbáld elcsalni valami érdekes csoportos órára, esetleg több fajtája amíg egyet meg nem kedvel.

Hogy me törjem le az önbecsülését lehet én azt mondanám neki hogy én akarok fogyni vagy többet mozogni vagy annyira utalok egyedül járni ilyen helyekre.

2020. ápr. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Probaltam de ez sem sikerult.

(Tekintsunk el a virushelyzettol)

2020. ápr. 28. 17:49
 3/7 A kérdező kommentje:
TOBB VALASZT IS VAROK!S.O.S
2020. ápr. 28. 17:55
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg a baratnőin keresztül megfogni?

Ha ők vinnék magukkal? Az ő korában lehet, hogy elég lenne, hogy azt látja, hogy trendi mozogni.

Ebben a korban meg nagy a csordaszellem.

2020. ápr. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha alapból nem veszel otthonra nasikat, diétás ételeket főzöl, kikeszited neki a több kisebb adagot az mar egy jo kiinduló pont lehet. De amíg tele a ház édességgel, üdítővel, nasival és rántott hússal addig nyilván meg is fogja enni, család szinten kell változtatni az étkezési szokásokon. Mozgás terén meg ha magától nem hajlandó, akkor próbálj ráparancsolni. Tudom nem olyan egyszerű de meg kell neki mondani h az egészséges életmód része a mozgás ha nem akar később mindenfele problemat akkor igenis változtatni kell. Épp most írom a szakdolgozatom és rengeteg olyan kutatás jött most velem szembe h serdülő korban jön a legtöbb negatív étkezési szokás és ha akkor nem valtoztat és nem kap otthon egy jo erős alapot, akkor bizony könnyen túlsúly lehet a vege.
2020. ápr. 29. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
elöszöris nem kényszeríteni. Fontos hogy ne egy negatív élménnyel kösse össze a sportod mert akkor csak ártani fogsz neki. Mondanám hogy családi túrák vagy sportolj vele viszont mindenki tudja milyenek a tini lányok...
2020. ápr. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Nehéz lesz rávenni a mozgásra, ha eddig nem volt része az életének. A sport egy életszemlélet, már kisgyerek korban rá kell nevelni a gyerekeket. Persze utána is lehet, de ebben a korban már csak az ő akaratán múlik, vagy nagyon sokára érti meg.

Nálam mindkét gyerek 4 éves kora óta rendszeresen sportol, most így a karanténban is fontos nekik, meg sem tudnak lenni mozgás nélkül.Itthon vannak online órák, de maguktól is edzenek. Tőlünk sem azt a példát látták, hogy csak ülünk a tv előtt chipszet majszolva.

Jó lenne ha lenne egy barátnő, aki a karantén után elvinné magával például egy táncórára, vagy úszni, vagy bármi, és akkor megszeretné talán. Erőszakkal nem fog menni.

Esetleg mehetnétek együtt biciklizni, nagyokat sétálni kezdetnek.

Hova valósiak vagytok?

2020. máj. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!