Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy az iskolai...

Lehetséges, hogy az iskolai szűrővizsgálatokon sorozatban mérték volna el a testmagasságom?

Figyelt kérdés

Nem rég bukkantam rá egy papírra, amin a középiskolás szűrővizsgálatok eredményei láthatóak 9.-től a 12. osztályig. Minden évben 173 cm-t mértek, azonban én mostanában itthoni mérés alapján mindig 171-et mértem meg magamnak. (Próbáltam a lehető legpontosabb lenni) Bárhogy mérem nem jön ki a 173.

Most 24 éves vagyok. Szóval az kizárt, hogy összementem volna.



2020. ápr. 30. 16:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nincs gerincferdülésed?
2020. ápr. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem tudok róla.
2020. ápr. 30. 16:51
 3/13 anonim ***** válasza:
Engem is mindig 160 cm-nek mértek még a középiskolában, utána én magam itthon már csak 158 cm-nek mértem és kapva az alkalmon most megmértem magam, már csak 156 cm magas vagyok. Vagyis alacsony. :) 32 éves vagyok. Szóval egyáltalán nem kizárt az, hogy alacsonyabb vagy.
2020. ápr. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A gerincferdüléshez visszatérve.. A testtartásom viszont nem a legjobb. Sokszor kapom magam rajta, hogy görbültebben járok.
2020. ápr. 30. 16:55
 5/13 anonim ***** válasza:

"Sokszor kapom magam rajta, hogy görbültebben járok."

Lehet ennyi a magyarázat. Próbálj jobban odafigyelni a testtartásodra, esetleg tornázz.

2020. ápr. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A rossz testtartás magasság csökkenéshez vezethet?.. Mindig rossz volt a tartásom.
2020. ápr. 30. 17:10
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha meggörbülsz, alacsonyabbnak látszol. Ha meghajlítasz egy (hajlítható) botot, rövidebbnek látszik, pedig csak lesz benne egy görbület. Ha sokáig maradsz helytelen testtartásban, a hátad is fájni fog, és nehezebb lesz változtatni, ha már nem leszel annyira rugalmas. Szóval sportolj valamit, nyújts, csinálj gerinctornát, jógázz, és figyelj oda a testtartásodra.
2020. ápr. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 nemaRendőrség ***** válasza:
Csontkovács vissza adja az elvesztett centiket, de megtartani neked kell
2020. ápr. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mással is előfordul, hogy a középiskolai évek után megjön az esze és letolatja az ecsethaját.
2020. ápr. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
:D Ez jó volt. Nem éppen volt ecset hajam. Lány vagyok. :) (és nem, tupír sem volt benne)
2020. ápr. 30. 22:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!