Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gyakorlót vércukormérők...

Gyakorlót vércukormérők hogyan mértek vércukrot? Megvesztek mindent lándzsát csíkot a műszerhez, esetleg mást, vagy vannak olcsóbb alternatív megoldások? Ha nincsenek lándzsát csíkot használtok újra? Egyáltalán lehetséges ez?

Figyelt kérdés

Vagy csak egyszer használjátok ezeket?



Milyen típusú műszerre esküsztök?

S a saját csíkját lándzsáját használjátok hozzá vagy van esetleg olcsóbb más típusé hozzá, vagy valami harmadik megoldás?


2018. dec. 10. 12:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ezek egyszer használatos eszközök. Mindegyik vércukormérőnek megvan a maga lándzsája, és csíkja. Nem szabad kevergetni. Nincs harmadik megoldás.
2018. dec. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A saját lándzsáját használom hozzá, a saját tesztcsíkját-a készülékem nem is fogadna el mást. "Ha nincsenek lándzsát csíkot használtok újra?" Nem értem ezzel mit akartál kérdezni. A lándzsát nem cserélem minden szúrás után, de elég sűrűn. a tesztcsík alapból egyszer használható. Ha más is használja a készüléket, akkor alap minden szúrás után cserélni a lándzsát is. Egyébként se egy nagy költség sem a lándzsa, sem a tesztcsík. Ha cukorbeteg vagy, akkor tb támogatás van a tesztcsíkra tudomásom szerint.
2018. dec. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Egyéb anyagcsere zavar lett megállapítva, még az IR se hangzott el.

Elvileg ha most nagyon komolyan veszem akkor nem leszek cukorbeteg, vagy legalábbis csak jóval később.


Pontosan mi kell ehhez a TB támogatáshoz s kihez menjek el?

Ha a háziorvos ad valamiről igazolást akkor támogatja a TB?

Vagy konkrétan a cukorbetegséget kell ehhez szakorvosnak megállapítani?

Az még nem vagyok, ez az egész a megelőzéséről szól.

2018. dec. 10. 12:27
 4/11 A kérdező kommentje:

Kaptam egy videót s továbbra se értem az egészet.

Itt nem a lándzsát teszik bele a vércukormérőbe hanem a tesztcsíkot, a lándzsát csak szúrásra használják s a tesztcsíkot a vércseppbe mártják. Ez alapján bármelyik másik vércukormérő lándzsáját is lehetne használni, mert a lándzsának a vérnyomásmérő magával nincsen kapcsolata.


https://www.youtube.com/watch?v=4pjoi_WpAks

2018. dec. 10. 13:38
 5/11 anonim ***** válasza:

A lándzsa nem is szokott a vércukormérőbe kerülni, arra vannak a "tollak" A lándzsát külön is lehet használni, a tollak előnye hogy nem szúrhatsz feleslegesen mélyre. A tb támogatást nem tudom hogy adják, én fel szoktam íratni az orvossal a tesztcsíkot és kész.


de itt egy kis segítség: [link]

2018. dec. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
és inzulint szurkálsz magadba? mert most azt hallottam csak annak jár illetve terhesség alatt
2018. dec. 10. 19:46
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos inzulinos vagyok.
2018. dec. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

sajnálom, de úgy hallottam aki nem az annak nem írják fel.

ugyanakkor azon gondolkozom, a vérvételi lándzsa 20 db 608 Ft a 3000 Ft-os D-CONT TREND VERCUKSZMEROhöz

[link]


A meryhez azonban 688 Ft 50 db:

[link]

Nem jobb e inkább a drágább vércukormérőt megvenni egyszer, amihez olcsóbbak a lándzsák, amiket sokszor meg kell venni.

2018. dec. 10. 20:03
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez egy fontos szempont, mert a készüléket csak egyszer veszed meg, viszont a lándzsa , meg a tesztcsík állandó költség.
2018. dec. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
?
2018. dec. 10. 20:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!