Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Azt hiszem erős szorulásom...

Azt hiszem erős szorulásom van. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Szóval kiskoromban elég szorulásos voltam, de mostanra felnőtt koromra nagyjából elmúlt. Ha elő is fordul általában pár nap után magától elmúlik.

Most viszont már 5. napja nincs székletem, a közérzetem se túl jó. Gondolom az itthon ülés, kevés mozgás sem segít ebben. Próbáltam hashajtó hatású ételeket enni, de nem igazán használt. Alapvetően én elég visszahúzódó gátlásos vagyok, de akármilyen kellemetlenek is éreztem, elmentem gyógyszertárba. Ott adtak kúpot, felraktam, de ez sem használ. Van ingerem tőle, de csak a kúp maradéka csúszik ki, esetleg nagy nehezen tudok pár bogyót "megszülni", de érzem hogy a nagyja odabent maradt.

Háziorvoshoz el kellene mennem, tudom hogy nem úszom meg és valószínűleg ebből beöntés lesz. Ezt a háziorvos helyben adja, vagy ad beutalót? Mi ilyenkor a protokoll, mire számítsak?


2020. máj. 1. 13:56
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Amíg nem jutsz el a háziorvoshoz, menj el még egyszer a gyógyszertárba, és vegyél hashajtót! Nincs ebben semmi kínos, ha gyógyszertárban hashajtót kérsz!
2020. máj. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sokat ne várj a háziorvostól, a legrosszabb esetben is gasztroenterológushoz küld, aki semmit nem fog csinálni.
2020. máj. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát szerintem mielőbb menj orvoshoz, mert komoly következményei lehetnek. Nekem kiskoromban volt és sokáig kórházba voltam. De amióta a vakbél műteten is túllettem azóta érdekes módon már nincs ilyen bajom.
2020. máj. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%
A kúpot meg kell próbálni benn tartani, amíg lehet (mondjuk fekve), hogy feloldódjon. Ha így sem megy, felülről is "meg kell küldeni" hashajtóval, a kettő együtt (alulról-felülről) nekem szokott segíteni.
2020. máj. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hála az égnek megoldódott. :) Tegnap már eléggé kétségbe voltam esve.
2020. máj. 2. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!