Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » FFP3 maszkot hány napig lehet...

FFP3 maszkot hány napig lehet utcán viselni?

Figyelt kérdés

Vírus van, ne menj maszk nélkül vásárolni, nem tömegközlekedhetsz nélküle, stb. Úgy hallottam, h a "szimpla" orvosi/műtűs maszkokat egy használatra tervezték csupán és hogy nem is szűrnek igazán jól a vírus ellen. Az FFP3 maszk kicsit már komolyabb, de nem tudom, h az is csak egyszeri használatra javallott utcai viselet esetén (bevásárlás, tömegközlekedés), tehát nem porban, festékműhelyben végzett munka esetén (amikre szerintem ezeket a maszkokat igazán tervezték), vagy nem?! Szóval egyszeri alkalmasak, vagy lehet többször is ugyanazt a maszkot utcán hordani úgy, hogy funkcióját maximálisan ellátja?


(Ha nem megfelelő a témakör, kérem az admin helyezze át, köszönöm!)



2020. máj. 1. 16:36
 1/2 Ypszilon1980 ***** válasza:

Mindegyik egyszer használatos, tehát, ha leveszed, akkor már nem veheted fel újra, max ki lehet mosni, vagy kifertőtleníteni, ez az anyagától is függ, a papír alapúakat nem szabad újra felvenni.

Általános szabály az szokott lenni, hogy addig véd meg másokat az ami rajtad van, amíg nem nedvesedik át, de max. 4-6 óra ezek kihordási ideje.

Nyilván ilyen árak mellett senki nem fog eldobni egy maszkot pl. 1 óra viselés után, főleg nem ffp3 vagy ffp2-t.

2020. máj. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! Nem egy kellemes viselet és maximum 2 órát rajtam van heti kétszer, míg eljutok az aktuális vásárlási helyre a tömegközlekedési eszközzel, bevásárlok, aztán haza tömegközlekedek. Zavarónak is érzem, ahogy saját kilélegzésem az eltakart arcomon köszön vissza pára formájában, de sajnos nem 5 Ft volt a maszk, így marad a fertőtlenítés.
2020. máj. 4. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!