Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tudtok javasolni gyógyszert...

Tudtok javasolni gyógyszert "refluxra"? Etikus ez a gondolat?

Figyelt kérdés

A legjobb barátom eléggé hipochonder. Ennek köszönhetően a külön költözésének és a folyamatos stressznek hatására, refluxos lett. Ő ezt vallja. Az kategóriájú ember, aki szereti magát sajnáltatni. Magát emiatt előnybe helyezni (Részleges ínszalagszakadással lazán, lesétált velem, kicsit lassabban mint szokott kajálni anno, aztán mikor szereztem neki mankót rá, eljátszotta bicebócát, hogy mindenki megnézze az utcán, és gyök2-vel haladt. Nem vagyok reflux tagadó, nem bír enni, elhányja magát, ha többet eszik a határainál, ami nagyon kevés. Ennek köszönhetően 30 kg-t fogyott. Borzalmasan néz ki. De ez is egy ok, hogy ő már soha többet nem ehet emerek között étteremben...stb..stb..stb...meg hogy neki annyira nehéz, és én nem érthetem, ezt a kiforrott betegséget..blalbla(Nem áll távol tőle az önsajnáltatás) Biztos nagyon nehéz lehet neki, tény ami tény. De a folyamatos sajnáltatással már az idegeimre megy néha :D Szerencsére a szó szoros értelmében, álom világban élő ember, így arra gondoltam (és eddig jól is ment) hogy mesélek neki egy történetet egy kollégáról akinek refluxa volt, ugyanilyen, kapott egy kínai csodasze(a)rt, meg teát és elmúlt...persze mindezt orvosi kéz nélkül. Most ezt tervezem, egy kis "placebo" orvosságot. Nyilván tudom, hogy nem etikus "kísérleti majomként" bánni vele..mégha néha tényleg egy ba*zott nagy majom tud lenni:D Arra gondoltam, hogy valami multivitamin szerű...semmi képp se káros hatású gyógybogyót, átrakok valami hivatalosabb tubusba. Esetleg vannak ötleteitek?



plusz gondolat:


Hisz ha stressz miatt jött ki, akár emiatt el is múlhat nem?



2020. máj. 1. 19:41
 1/4 anonim ***** válasza:
-30kg, folyamatos gyomorpanaszok, hányás....ez nem reflux, kûrva gyorsan húzzon orvoshoz!
2020. máj. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem valódi refluxom volt(igen, stresszelés miatt, de besegített az önhánytatás is), savlekötőket kaptam. Ha ma előjön, ezt veszem be, van, amit vény nélkül vásárolhatsz, legalábbis régen volt. A barátodnál ez inkább valami extra evészavar hozadéka, mint nálam volt, a hányások miatt. Ha már ilyen mértékben korlátozza a saját evését valaki, az gyanús.
2020. máj. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az érdekesség, hogy a gumicukor, az édesség, a sütemény...még az olajban sült churros-se "erölteti" meg a gyomrát.
2020. máj. 5. 08:44
 4/4 anonim ***** válasza:
Keress egy gasztroenterológust.
2020. nov. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!