Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért görcsöl alul a hasam...

Miért görcsöl alul a hasam hónapok óta?

Figyelt kérdés

Vele jár a folyamat hanyinger is.

Múlt hónapban is hánytam, és már ebben a hónapban is. Azelőtt csak hanyingereim voltak. Nemtudom mi lehet a baj.



2020. máj. 9. 00:04
 1/8 A kérdező kommentje:
Középen érzem. Minden egyes nap.
2020. máj. 9. 00:07
 2/8 anonim ***** válasza:

Középen... ha alul a medencénél, (köldök alatt) az lehet akár hólyag gyulladás. De amellé szokott társulni, sűrűbb (és fájdalmas) vizelési inger, minimális vizelés mellett. Plusz égő fájdalom, csípő érzés.


Ha jobb oldalon fájna, mellette lenne minimum hőemelkedés (legalább 37°C, vagy e feletti hő), akkor vakbél gyulladásra tippelnék. (Néha ez kisugározhat az ellentétes, tehát a bal oldalra, illetve az egész alhasra) DE ekkor lehet a combhajlatban, duzzadt nyirokcsomókat érzékelni. Ez is bőven okozhat hányingert, görcsöket.


Viszont: a belek is ott találhatók, pontosan tudom, hogy a szélgörcs mennyire tud fájni, plusz okozhat hányingert, tehát emésztési zavar (székrekedés, bélgörcs, szélgörcs) is lehet.


Ha már a múlt hónapban is hánytál, lehet emiatt a folyadék vesztésed mellett, sóvesztés, ami szintén okozhat gyengeséget, görcsöket. Ilyenkor nagyon fontos a bő folyadék pótlás (langyos, citromos tea), és az ilyen betegeknek nem véletlen ajánlják a sóba-vízbe főtt krumplit, ha már tudnak enni, vagy a szűrt, tyúkhús levest (ami lehet akár kockából készült is).


Egyébként, orvos eddig még nem látott?

Ha nem, miért nem?

Tudom, korona vírus, meg miegyéb, de amiket tüneteket leírsz, az lehet valami súlyos dolog előtünete is.

2020. máj. 9. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Jut eszembe: ha tudnánk a nemed, az is segítene választ adni a miértre. ert pl. ha fiú vagy, akkor legalább nem lehetsz méhenkívüli terhes.
2020. máj. 9. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
18 eves lany vagyok
2020. máj. 9. 00:56
 5/8 A kérdező kommentje:
Orvos meg nem latott 😞
2020. máj. 9. 00:56
 6/8 A kérdező kommentje:
De nagyon felek
2020. máj. 9. 00:56
 7/8 A kérdező kommentje:
2 eve folyamatos nemi kapcsolatban élek.
2020. máj. 9. 00:57
 8/8 anonim ***** válasza:

Valahogy el kellene jutnod orvoshoz, mert így csak találgatni lehet.

Az állapotod pedig egyre rosszabbra fordulhat.

2020. máj. 9. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!