Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Rókától mennyire kell félni?

Rókától mennyire kell félni?

Figyelt kérdés
Vidéki nagyváros melletti erdőkbe és cserjésbe ma láttam kettőt is. Sajnos az elsőt amit fotózhattam volna, nem mertem lekapni, mert féltem ha észrevesz odajön és megharap. Amikor meglátott hogy hátrálok vissza egy bokor mögé, egyből elfutott. Egy másik pedig 2 méterre tőlem egy bokorból ugrott ki, át az úton. Eléggé megijedtem. Hagyjam inkább ezt a területet, vagy túrázgathatok errefelé azért? Mire krll figyelni a róka viselkedésénél?
2020. máj. 14. 19:38
 1/6 anonim ***** válasza:

A veszettségtől félsz?

Kb 30 éve regisztráltak utóljára, és folyamatosan kihelyezik az oltóanyagot "eledel formájában".

Nincs mitől félned. A főnököm hobbija a természetfotózás, profi szinten csinálja. A bogarakon kívül, mással nincs baja. Pedig ott nem nagyon szabad mozogni.

2020. máj. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Ha nem veszett, akkor nem igazán. KB mint a kutyák.

Én vidékiként gyakran láttam már, ha észrevettek rögtön odébb álltak

2020. máj. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Alapesetben nem kell félni tőle, mert ő sokkal jobban fél ezért elmenekül ha embert lát. Ha viszont nem fél tőled hanem épp ellenkezőleg, odamegy hozzád, akkor valószínűleg veszett.
2020. máj. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kisebb mint egy atlagos kutya. Meg ha veszett is, akkor sem a roka a veszelyes, hanem a korokozo amit magaban hordoz. Semmi felnivalo nincs egy rokatol.
2020. máj. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Itt is érvényes az "ő jobban fél tőled mint te tőle" szabály. Viszont ha nem fél, esetleg oda is megy hozzád akkor valószínűleg veszett. Ne félj tőle,bántani nem fog.
2020. máj. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ja elnézést, ha nem voltam teljesen egyértelmű. A veszettségtől félek én is, nem magától az állattól. Szóval ha veszett és közeledik akkor mit kezdjek vele?
2020. máj. 15. 00:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!