Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van okom félni?

Van okom félni?

Figyelt kérdés

Elkezdtem rettegni.. Tachycardiát diagnoztizáltak de.. A tüneteim nagyon mást mutatnak

Nagyon gyakran vérzik az orrom

Szinte mindig rosszul vagyok (láz, fejfájás, levertség)

Véraláfutások jelennek meg a kezemen, lábamon

A hajam nagyon hullik, amit a háziorvosom a vashiányra fogott (szedem a vasat és azóta a vas az rendben van)

Magas a pulzusom

Szívtájéki szúró fájdalom is gyakran van

És a vérnyomásom is magas

Folyamatosan aludni akarok, szédülök, remegek és gyenge vagyok.

A háziorvos írt fel vitaminokat illetve egy Ataraxot is.

Nem segít semmit.


Félnem kell? Kérjek egy vérvétel beutalót? Vagy mi legyen? Ti mit tennétek? (Azért kérdezem mert anyumat nem érdekli és azt mondja hogy ez tök normális, és hogy beképzelem magamnak)

Trollok hanyagoljatok kérlek!


2018. nov. 6. 21:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Vérvétel mindenképpen !!
2018. nov. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Egy vérvétel soha nem árt - teljes vérképet kérj, plusz vasat és TSH-t. - Írtad, hogy a vasad rendben van, de nyugodtan lehet frissíteni. A TSH pedig pajzsmirigy-problémák miatt kell. (Bár pont nem a legjobb marker, de sajnos első körben csak ezt szokták nézni. Ha jó, akkor nem vizsgálnak tovább, pedig az esetek 10%-ában akkor is van pm-probléma. Ez gyakran autoimmun betegség ráadásul, amiket két ellenanyag meglétével lehet valószínűsíteni: az egyik az antiTPO, a másik az antiTG - ezeknek a szintje már évekkel a TSH-szint emelkedése előtt magas szokott lenni. Szóval jó lenne ezt a kettőt is méretni - vagy megvárod a TSH-t, és ha nem okés, akkor endokrinológus elküld megint laborba, ez több hónap is lehet akár; vagy kifizeted privátban, a CentrumLabnál összesen 4 ezer forint.)


Az Ataraxot én nem szedném a helyedben - megnéztem a betegtájékoztatóját a neten...

A tachycardiát miből állapították meg? Voltál kardiológusnál? Ha nem, akkor sürgősen kérj oda is beutalót. Ha igen, akkor nem javasolt bétablokkolót?

Magnéziumot mindenképp szedj, az jót tesz a szívnek - napi 500 mg-ot nyugodtan lehet, a Magnesium Citricii viszonylag olcsó, és recept nélkül is kapható. (Egyetlen hátránya, hogy csak 10 db-os kiszerelésben van, szóval vagy 10 naponta szaladgálsz a patikába, vagy egyszerre többet veszel.)

Szedhetnél napi 2000 NE D-vitamint is, ill. napi egy-két Omega3 kapszulát.

Ha egy-két héten belül nem érzel ezektől legalább kis mértékű javulást, akkor keress valami természetes vérnyomáscsökkentőt - de szerintem fogsz, mert nagyon hatékonyak.

Majd írj "helyzetjelentést". :)

2018. nov. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Most bent vagyok a dokinál és kérek beutalót :))

nagyon félek....

2018. nov. 7. 06:40
 4/11 A kérdező kommentje:

Azt mondta a háziorvosom hogy ezt ő nem kérheti le.


Hogy lehetne lekérni? :/

2018. nov. 7. 07:14
 5/11 anonim ***** válasza:

Ahogy írtam, elsőre TSH-t kérhet csak.

Ha az jó, akkor tovább semmit.

Ha nem jó, akkor T3-at és T4-et kérhet második körben.

Szóval TSH-t kért most?

Az előző kérdésekre is várom a választ.

2018. nov. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

TSH-t kért igen..

Voltam kardiológián

De mivel valami bibi volt így megint kell mennem

Magnéziumot kell szednem

De azt mondta a doktornő hogy az ataraxot szedjem, és nézzem meg hogy hat-e

Nyilván nem hat, és kezdek ráakadni a témára.

Szeretnék már jól lenni

De ez lehetetlen ha nem akarnak találni semmit és mindent a rohadt depresszióra fognak.

2018. nov. 7. 20:14
 7/11 anonim ***** válasza:

Na, hát akkor mielőbb menj el a laborba.

Én a helyedben inkább kifizetném privátban az összes pm-markert, amiket írtam, a 4 db összesen 8 ezer forint a CentrumLabnál, ennyit megér az, hogy nem kell még hetekig bizonytalanságban lenni, hanem aznap vagy másnap már megvan az eredmény.


A magnéziumot is írtam, az tényleg fontos, szedd folyamatosan. Meg amiket még írtam, csak ismételni tudom. Egy-két hét alatt lényegesen javulhat az állapotod. Ráadásul az Atarax nélkül.


A kardiológiára mikor mész vissza?

2018. nov. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ma kell kérnem időpontot kardiológiára

Majd megírom :)

2018. nov. 8. 05:53
 9/11 A kérdező kommentje:

Megvolt a vérvétel

Kardiológiára nm kaptam időpontot, de új beutalót sem..

2018. nov. 13. 09:21
 10/11 anonim ***** válasza:
Hogyhogy nem kaptál? Arról volt szó, hogy vissza kell menned. Ne hagyd annyiban. Akár keress másik orvost, ha kell.
2018. nov. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!