Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha bejelentek egy magáncéget...

Ha bejelentek egy magáncéget az ÁNTSZ-nél, mert erős a gyanú, hogy olyan munkakörben foglalkoztatnak 3 embert, akiknek szakirányos diploma helyett csak érettségijük van, de konkrét bizonyítékkal nem tudok szolgálni, akkor attól még kivizsgálhatják?

Figyelt kérdés
Illetve ha kivizsgálják de valahogy mégse találnak szabálytalanságot, akkor felkutathatnak és rám terhelhetik a vizsgálat díját?

2020. máj. 16. 22:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Mivel foglalkoznak amihez mindenkepp szukseges diploma?
2020. máj. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Vérvétel és vérvizsgálat, ami alapján diagnosztikát állítanak fel.
2020. máj. 16. 22:42
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A vérvételhez nem kell diploma. Egy ilyen cégnél, elég ha valaki van a háttérben, aki aláírja a leleteket, és neki van diplomája. A vérvételi nővérnek nem kell. Egyébként ezt az ÁNTSZ már akkor vizsgálja, amikor egy ilyen egészségügyi szolgáltató engedélyt kap. Ettől függetlenül ha gyanú van, be lehet jelenteni, nem terhelnek a bejelentőre semmit, kivéve ha rosszhiszeműen jár el, valótlant állít, stb.

Ja, és ÁNTSZ évek óta megszűnt, ne is keresd. Kormámnyhivalatok vannak, azoknak Népegészségügyi Osztályai. Ott kell bejelenteni.

2020. máj. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nebih. Applikacioja is van.
2020. máj. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azt tudom, hogy vérvételhez nem kell diploma, de a diagnózis felállításához mindenképp kell szakirányos végzettség. Lehet, hogy a cég kezdetekor ezek rendben voltak, de ez a 3 ember néhány hónapja kezdett el dolgozni, egymás után jöttek.
2020. máj. 17. 13:17
 6/7 A kérdező kommentje:
2. válaszoló, ha a gyanú miatt jelentem be és nem találnak semmit, akkor hogy bizonyítom be hogy nem rosszhiszeműen jártam el, illetve ha a gyanú nem igazolódik be, akkor tulajdonképpen valótlant állítok?
2020. máj. 17. 13:21
 7/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom magáncégnél nem kell semmilyen papír(legalábbis nem mindenkinek). Egy példa:barátnőmnek van fodrász végzettsége. Nyit egy szalont, de túl sok a vendég, nem bírja egyedül. Nekem hiába nincs semmilyen fodrász végzettségem, ha neki van, akkor felvehet. Az meg már a mi dolgunk hogy kopasz lesz-e mindenki, vagy ő maga betanít.
2020. máj. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!