Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Körömgomba ellen tényleg...

Körömgomba ellen tényleg muszáj gyógyszert is szedni, nem elég a külső alkalmazás?

Figyelt kérdés
Elméletben viszonmt ezek a gyógyszerek nem tesznek jót a májnak és májproblémások nem is szedhetik. Ha nekem májproblémáim vannak, akkor ezek szerint válasszak, hogy mégjobban tönkremegy a májam, vagy életem végéig gombás legyen a körmöm?

2020. máj. 29. 15:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Attol fugg mennyire gombas. Ha csak egy-ket korom erintett, akkor eleg lehet az ecsetelo is.
2020. máj. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem meg muszáj a tabletta. Vagyis régebben ezt mondták, lehet azóta kitaláltak valami jobbat.Szerintem a legjobb, ha megbeszéled a börgyógyásszal.
2020. máj. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha csak az a szándékod, hogy lapuljon a pénztárcád és csak kenegesd a körmöd akkor elég. Nem törvényszerű, hogy a májnak ártson, ezért van 3 havonta vérvétel. Nekem sosem emelkedett meg a májértékem.
2020. máj. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem 2 körmöm érintett és évekig tartó kenegetés semmit nem használt. Mindig úgy tűnt, hogy már helyrejött, aztán visszatért.
2020. máj. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy hülye kérdés. Rondán néz ki persze, de kifejezetten egészségügyileg mi a baj a körömgombával? Alighanem máshol is van - sőt még cifrább dolgok is- a testünkön, testünkben, csak nem látszik mert olyan kicsi vagy éppenséggel belül van. Egyesek szerint a kopasz fej is rondán néz ki, ott mégsem állnak neki kétségbeesetten küzdeni ellene, mert egészségügyileg nem jelent semmi problémát.
2020. máj. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Előző válaszoló, én legfőképp azért szeretném megszűntetni, mert fáj, főleg ha el kell menni valahova, amit ugye nem mezítláb teszek, utána még jobban fáj. Valamint azért szeretnék tenni ellene, mert azt olvastam, idővel rontja a körmöket véglegesen (bár ez nem tudom mennyire igaz), és át tud terjedni a többi körmödre, amit majd később még nehezebb lesz kezelni. Nem vagyok jártas a témában így nem tudom, mi igaz, mi nem és hogy van-e valami más oka is ami miatt aggódnom kéne. Természetesen az esztétikai dolog is közrejátszik a témában, mert 19 éves vagyok, ennyi idősen azért elég rosszul érzem magam a körömgombás lábammal, attól is félek, hogy netán átadom valakinek a háztartásban esetleg.
2020. máj. 31. 01:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!