Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha a családomban sok az...

Ha a családomban sok az infarktusra illetve stroke-ra hajlamos beteg akkor nagy eséllyel vagyok erre én fiatalként is hajlamos?

Figyelt kérdés

Családomban elég sokan küzdenek vérnyomás problémával. Van egy családtagom akit egy hét alatt kb 4x vitt el a mentő magas vérnyomással. Egyszer pedig helikopter vitte el stroke - al. Végül szerencsére túlélte és mai napig köztünk van az illető. Tudtommal semmilyen háttérbetegsége nincs, ez csak úgy kialakult nála.

Ugyanakkor van egy másik családtagom, nagyapám (akire genetikailag a legjobban hasonlítok mind testalkatilag, mind etológiailag). Ő alkoholista, több betegségben szenved. Egyszer volt már infarktusos, most pedig valamelyik nap ugyanazon tüneteket produkált de végül jobban lett így mentőt se kellett hívni.

Ezen kívül van a családban cukorbeteg, cöliákás (mindketten a halál széléről táncoltak vissza annyira ledöntötte őket). Ezen kívül akadnak még betegségek.


Az ijesztő ebben az, hogy az elmúlt évek során többször tapasztaltam magamon semmiből jött, hirtelen rosszulléteket. 4 éve voltam kórházban, akkor kardiológiai vizsgálatot 3x kellett ismételni mert kétszer rossz eredményem lett. A hirtelen rosszullétek sajnos egyre sűrűbben előjönnek nálam. Olyan tünetek, mint pl mellkasi fájdalom, jobb oldali vállamon fájdalom ami lesugárzik teljesen a hajlatba. Illetve most is fáj a fejem és érzem, hogy a szívem majd kiugrik a helyéről. Ütőerekben, szívemben is többször érzek fájdalmat. Ha pedig valami nehezet kell emelnem, előfordul, hogy elsötétül a kép pillanatokra.


Ez mennyire normális? Tényleg igaz, hogy öröklött úton hajlamos lehetek infarktusra vagy agyvérzésre pl? 19 vagyok egyébként.



2020. jún. 1. 01:59
 1/5 A kérdező kommentje:
Arra emlékszem még, hogy ha rokonsági kört nézzük, akkor bárki aki elhunyt eddig, mind infarktusba illetve szívproblémák okozta betegség miatt hunyt el. Senkiről se tudok aki természetesen módon múlt volna ki sajnos...
2020. jún. 1. 02:01
 2/5 A kérdező kommentje:
Most is fáj a bal vállam és most a csuklómig sugároz de lehet, hogy inkább csak bebeszélem már magamnak de rohadt ijesztő belegondolni, hogy infarktus tünete ez is :/
2020. jún. 1. 02:06
 3/5 anonim ***** válasza:

Gondolom azóta megkapta a maga keringést biztosító gyógyszereit, a napi 1 100mg Astrix kapszulát és a 40 vagy 80 mg Atorvasztatin. Azzal már helyre fog állni a keringése és lassan vissza oldódnak a koleszterin plakkok és az esetleges vérrögök. Nekem, a családomban épp ilyen betegségben halt meg az édesapám 55 éves korában, és a nagyapán is 55 volt, amikor agyi leringési zabsr, sztrók végzett vele is. Sőt az apai nagyanyám is féloldalára lebénult.

Nálam is 50-55 éves koromban már komoly érrendszeri szövődményeim voltak. Az előbb leírt gyógyszerek viszont teljesen rendbe tették a keringésemet. Amióta ezeket és még vérnyomás vsökkentőt szedek, azóta minfen rendben van, és már semmi bajom kb 5-6 éve.


Ha nem találtam volna meg a megoldást, jó eséllyel már megvakultam volna a cukorbetegségtől és korábban már féloldalasan nyílott a szemem, de már azóta ez is rendben van.


Ha nem szedtem volna a leírt gyógyszereket, akkor jó eséllyel most 65 éves koromra már a saját szennyemben forgatnának bénán, ha csak meg nem könyörül közben rajtam egy szívinfarktus.


Ezzel szemben szedem a leírt gyógyszereket, közben járom a hegyeket kerékpárral és kb. 36 évesnek érzem magam, mert a gyógyszer segít tisztán tartani az ereimet.

Semmim nem fáj, mint sokaknak ilyen idős korukban és semmiben nem korlűtoz a testem. Kiválóan érzem maga, azóta, hogy rendeződött a keringésem.

2020. jún. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kérdező, hány éves vagy?
2020. jún. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#3 köszönöm, természetesen kapott valami gyógyszert amióta utoljára mentő vitte el. Azt, hogy pontosan mit nem tudom, de valószínűleg azt amit te is írsz.


#4 mint azt a leírásban is írtam, 19.

2020. jún. 2. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!