Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha délután ittam 3 doboz sört...

Ha délután ittam 3 doboz sört akkor bevehetem az esti frontint+Valdoxant vagy inkább ne?

Figyelt kérdés

2020. jún. 6. 20:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

#7-8.

Minden olyan gyógyszer, amely bármely érzékszerv befolyásolására alkalmas - értem ez alatt a fájdalomcsillapítókat, az idegrendszert befolyásolókat, az érzékszerveket tompítókat, netán kissé szedálókat, sőt a vérnyomásra különböző hatással lévőket, a máj, a hasnyálmirigy működésére hatókat, és még sorolhatnám -, annak a használati útmutatásában ez van feltüntetve:

- a gyógyszer használata során alkohol fogyasztása tilos.

Ez nem azt jelenti, hogy egy korty alkoholt ne lehetne elfogyasztani a gyógyszer alkalmazásának időtartama alatt, hiszen akkor rengeteg ember élete további folyamán soha nem vehetne magához egy korty alkoholt sem. Ez nem erről szól. Ez arról szól, hogy akinek ilyen jellegű gyógyszert rendelt az orvosa, tartózkodjon az alkohol fogyasztásától. Ebbe azonban egy-egy kivételes eset teljes mértékben belefér. Ettől még nem fog strok-ot kapni, sem agyvérzést, sem infarktust, hacsak valaki nem hulla-részegre issza magát. De a kérdező nem erről írt.

Természetesen ezzel senkit nem szeretnék arra bíztatni, sem buzdítani, hogy bátran alkoholizáljon bármely gyógyszer használatának során. Egyetlen alkalomról beszéltünk. Tisztában vagyok azzal, hogy ebből következhet már egy második, majd egy harmadik stb. alkalom. De én a mai kérdésre válaszoltam.

A személyeskedést pedig nem én kezdtem.

2020. jún. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Oh pánikbeteg is vagyok szóval még egy agyvérzést is képes vagyok magamnak bemesélni most végképp nem tudom mit tegyek ha nem veszem be nem tudok aludni ha beveszem akkor meg félni fogok hogy nem kelek fel.

Jól kitoltam magammal ehhez értek.

2020. jún. 6. 23:01
 13/16 anonim ***** válasza:
Szerintem a Frontint nyugodtan vedd be, legfeljebb jól alszol. A másikat esetleg hagyjad ki.
2020. jún. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Csak a székelyek tudják, hogy:

1. a sör nem alkohol,

2. az asszony nem ember,

3. a medve (és a gyógyszerre ivás) nem játék?

2020. jún. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Miért kapna attól agyvérzést, ha gyógyszerre alkoholt iszik?
2020. jún. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Túléltem. Amúgy szerintem ha nem rögtön rá iszik az ember nem lesz baj de nyilván nem ajánlatos inni gyógyszer mellett és nem is szoktam csak egyszeri alkalom volt.
2020. jún. 13. 20:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!