Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért estem össze azután hogy...

Miért estem össze azután hogy felálltam? Menjek irvoshoz ezzel?

Figyelt kérdés
Nem szokatlan dolog, hogy mikor felállok hosszú fekvés/ülés után, elsőtétül pár másodpercre minden, esetleg megszédülök. Ehez hozzászoktam, mások is mondták, hogy tapasztalnak ilyet. Pár percre viszont teljesen más volt. Mikor felálltam, kimentem a szobából, miközben minden elsötétült, nem tulajdonítottam neki sok figyelmet. De pár másodperccel később mintha a lábam felmondta volna a szolgálatot, megremegett, és összerogyott. Ha a kezemmel nem kapom el az ajtófélfát és a kilincset, el is estem volna. Nem láttam feketeségen kìvül semmit, közben a térdem folyamatosan remegett, mintha nem tudtam volna irányítani. Körülbelül ez 15 másodpercig tartott. A testvérem végignézte az egészet, de azt hiszi, csak megjátszottam. Eléggé megijedtem, lehet hogy valami bajom van? Menjek szerintetek orvoshoz?

2020. jún. 8. 13:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Mindenképpen érdemes kivizsgálni. Ezt hívják ájulásnak.
2020. jún. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Leesett a vernyomasod.
2020. jún. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha fekvésből hirtelen felállsz akkor nem csoda hogy elsötétül minden, ezért nem kell egyből kipattani hanem ülni kicsit az ágy szélén.

Nekem is szokott olyan lenni néha hogy ennek ellenére pl fogmosás közben el kezd sötétülni minden de én nem várom meg hogy elájuljak :D le kell feküdni ilyenkor felemelt lábakkal vagy legalább leguggolni ha hirtelen nem tudsz lefeküdni.

Viszont ha máskor is van ilyen akkor azért menj el orvoshoz

2020. jún. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Pár éve egy alkalommal velem is előfordult ilyen, életemben először ráadásul pont közösségben és alaposan meg is ijedtem. Így ahogy leírtad, csak azért nem terültem el, mert a csoporttársaim észrevették, hogy valami nagyon nem oké és hamar megtámogattak.


De osztálytársam is járt már így, akkor ofő reagált gyorsan, lefektették, felemelték a lábait, hamar magához tért.


Szerintem ha többször nem fordul elő és nem tapasztalsz más tünetet magadon, akkor neked is valami ilyen lehetett.


Én egyébként alacsony vérnyomású vagyok, velem is előfordul időnként, felállás, hirtelen mozdulás után elsötétül a világ, akkor várok picit, aztán magamhoz is térek. Pár másodperc. Főleg ha front van, vagy nagyon stresszelek valamin.

Neked nincs ilyen dolog most az életedben? Vérnyomásod milyen? Frontra érzékenység? Idegesség, stb?

2020. jún. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Az nem normális, hogy hosszú fekvés v ülés után felálsz és elsötétül minden, vizsgáltasd ki magad!
2020. jún. 14. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
De, normalis.
2020. jún. 14. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
6, nem, nem az, pláne nem egy fiatalnál
2020. jún. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!