Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Volt egy nagy pattanás az...

Volt egy nagy pattanás az orromon, dudor maradt a helyén, ez lehet bőrrák? Basal Cell Carcinoma?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Volt egy nagy pattanás az orromon, majd miután az elmúlt (vagy 1 hetig látszott a helye kinyomás után) lett a helyén egy kis dudor, olyan montha pici vízhólyag lenne, de nem az mert ha megszúrom akkor vérzik, aztán lelaposodik, 6-7nap után pedig ismét dudorodik.

Ez lehet bőrrák szerintetek?

Magátol nem nedvedzik, nem vérzik, nem viszket semmit nem csinal csak maga a tudat zavar hogy ott van, ha megbabrálom akkor kicsit nagyobb lesz.

Amikor békén hagyom akkor kb 2-3mm az átmárője, szabalyos felgömb alak,maximum 1-2mm a kiemelkedése ha békénhagyom alig érezhető, színe sincs, teljesen átlátszó.

Ott van kb 4ésFél-5hónapja, semmit nem változik,sem a szine sem a mérete.

Nagyon félek hogy Basal Cell Carcinoma! :(

Orvoshoz fogok menni de magánhoz is csak jul.5-re kaptam új időpontot.(már volt időpontom de a virus miatt nem fogadott senkit ezért telt el ennyi idő megjelenés óta)

Ha valaki tudna valamit kérem segítsen! :/



2020. jún. 8. 23:31
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
2020. jún. 8. 23:33
 2/13 A kérdező kommentje:
Itt most nyomokodás után van, naptejet használok és fehér kis "miteszerek" lesznek az orromon.
2020. jún. 8. 23:35
 3/13 zsofimágus ***** válasza:
Érdemes megnézetni, hogy biztosan megnyugodj, de ez nem bőrrák :) nem szabad félni előre, mert csak rosszabb lesz, ha rágörcsölsz. Nekem is volt ilyen a szemem alatt és mindig nyomkodtam, de elmúlt végül.
2020. jún. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem kb. 40 éve van egy ilyen az arcomon, még élek..
2020. jún. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem a labszaramon van 2 ilyen évek óta. Biztos hogy nem borrak. Lehet hogy kimetszik ha zavar, engem a lábamon nem zavar.
2020. jún. 8. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Uhhh köszönöm szépen a megnyugtató kommenteket!!!!

Van egy hasonló a homlokomon is de az amióta eszem tudom ott van, így nem is piszkálom...

Ez viszont egy pattanásból maradt hátra.. Lehet hogy ez egyfajta "hegesedés"?

25 éves vagyok, nem szokott pattanásom lenni, fura is volt, fájt az orrom vagy 2 napig, aztán megjelent egy hatalmas, kb 4x tudtam kinyomni 1 hét alatt, a végén már varasodott a teteje... Majd elmúlt és ez lett ott... :(

Köszönöm mindenkinek mégegyszer!

Jól esett így estére, pár megnyugtató tapasztalat!

Aki esetleg itt van szóljon hozzá a "heg" gondolatmenetemhez! :)

(sajnos az interneten rákeresek és már temethetem magam a koporsókat adja be hirdetésbe majdhogynem)

További Szép Estét Mindenkinek!!

2020. jún. 9. 00:04
 7/13 zsofimágus ***** válasza:
Sosem szabad semmilyen problémát a neten megkeresni. Előfordulhat, hogy tényleg heg, de végül is nem olyan feltűnő, szóval ha van akkor van és ennyi :)
2020. jún. 9. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem is egy kamaszkori, hatalmas pattanásból képződött. Szerintem vadhús lett belőle, de ez csak tipp, mert sosem mutattam meg orvosnak.
2020. jún. 9. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Jobb lenne ha már nem piszkálnád és nem szurkálnád, orron nagyon veszélyes kinyomni a pattanást, súlyos következményei lehetnek, többet ért volna ha napjában többször Betadinnal átkened, akkor visszament volna a pattanás. Míg orvoshoz nem jutsz el, addig is javaslom, hogy nyomkodás helyett jódozgasd, hátha még most is segít.
2020. jún. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Próbálok nem a neten tájékozódni ilyenekről, de sajnos nem mindig bírom :(

Igen, én is ilyenre gondolok hogy vadhús/heg vagy valami semmiség!

De persze eszembe jut hogy és mi van ha bőrrák blablabla...

Békénhagyom!

Eleget babráltam az elején, lehet a végén én csinálnék bajt.. Már hmm durván 2 nem piszkálom direktbe.

Csak most hogy kinyomtam azokat a pici fehér "pólusba lévő valamit" így kicsit ezt is megnyomtam de semmi, csak jobban felpuklisodik pár órára..

Bocsánat hogy ilyen gusztustalan dolgokat/dolgokról írok...

2020. jún. 9. 17:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!