Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szabályos, hogy haldokló...

Szabályos, hogy haldokló rokonhoz nem engednek be?

Figyelt kérdés

Ismerősről van szó, anyját kórházba vitték, másfél hétig (!) semmilyen információt nem adtak róla, hiába telefonált be, ti. személyesen nem engedték be. Most azt mondják, napokon belül meghalhat az anyja, készüljön fel rá - de továbbra sem mehet be.

Én értem, hogy vírus, de ez így oké?



2020. jún. 11. 08:31
 1/3 jegecske ***** válasza:
100%
azt nem tudom, csak azt, hogy engem ugyan senki vissza nem tartana, h a rokonomtól ne köszönjek el, vagy ne mondjak vele/felette egy imát
2020. jún. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem szabályos. Nálunk az orvos adott egy névre szóló látogatói engedélyt, ami egy bizonyos időszakra szól, 1 személyre, és 1 órára. Ehhez joga van a beteg hozzátartozójának kovidtól függetlenül is. Én mindenképp panaszt tennék a betegjogi képviselő segítségével.
2021. júl. 20. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
"Végül a súlyos állapotú betegnek, különösen a haldoklónak is joga van arra, hogy mellette legyenek. Erről is született tisztifőorvosi iránymutatás, ami kifejezetten kimondja, hogy még a koronavírusos betegektől is elbúcsúzhatnak a hozzátartozók. (Ahogy természetesen más végstádiumú betegtől is.) Maga a tisztifőorvos írja, hogy „a haldokló, végstádiumú beteg láthatása nem várhat órákat, napokat”, azaz ezt a lehetőséget folyamatosan biztosítani kell"
2021. júl. 20. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!