Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan tudom javítani az...

Hogyan tudom javítani az összpontosításomat/koncentrálásomat ?

Figyelt kérdés

Eléggé erős figyelemzavarom van, és nagyon nehezemre esik a koncentrálás, ami miatt nem tudom elvégezni a napi teendőimet, mert nagyon könnyen eltereli minden a figyelmemet a feladatomtól.

Vannak módszerek amivel lehet a koncentrálást javítani ?

(Kérem ne javasoljanak gyógyszert, inkább az elmémet szeretném "megedzeni")



2020. jún. 15. 10:45
 1/8 anonim ***** válasza:
b itamint vigyél be.
2020. jún. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Okés :)
2020. jún. 15. 11:18
 3/8 anonim ***** válasza:

a b vitamin hiánya csökkenti a koncentrációt szétszórtságot zavartságot okozhat , pont amit te leírsz

[link]

2020. jún. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
és ez nem gyógyszer.
2020. jún. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Értettem , ne tessék félreérteni, szerintem a válasza hasznos volt, és nem is mondtam hogy vitaminról nem lehet szó, csak attól féltem hogy valaki valami méregdrága "gyógyszert" fog javasolni, de ezt nem tudtam hogy a B-vitaminhiány figyelemzavart okozhat.

Nagyon szépen köszönöm a segítségét :)

2020. jún. 15. 11:39
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem meglepő módon koncentrációs gyakorlatokkal. Írok egy nagyon egyszerűnek tűnő, mégis kifejezetten nehéz gyakorlatot. Gyújts meg egy szál gyertyát és nézd a lángot egy percig! Semmi másra ne gondolj közben, csak a lángot figyeld! Ha azt veszed észre, hogy valami más az eszedbe jutott, kezd előröl az idő mérését. Valószínűleg pár másodpercnél tovább nem fogsz jutni. Egy mai átlagos európai ember agya így működik. (Nézd meg a keleti harcművészetet űző embereket – ők órákig képesek erre!) Csináld ezt egy hónapon át minden nap, és meglátod, egyre jobb leszel benne. Pont úgy, mint a fogyókúrában vagy ha formás izmokat akarsz építeni, egy-két alkalom nem lesz elég. Legalább pár hónap kitartó gyakorlásra szükséged van, hogy beinduljanak a folyamatok. A koncentráció kiépítése ugyanígy működik. De hidd el, megéri!



[link]



[link]

2020. jún. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

itt van még egy jó koncentráció fejlesztő játék

[link]

2020. jún. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm ezen tanácsokat is ! ^^
2020. jún. 15. 12:11

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!