Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ügyeletesnek/orvosnak utólag...

Ügyeletesnek/orvosnak utólag lehet "ajándékot" vinni?

Figyelt kérdés

Valaki csinált már olyat, hogy visszaszaladt megköszönni, vitt valami kis apróságot az ügyeletesnek/ orvosnak a lelkiismeretességért, és hogy emberként bánt vele (nem kimondva, de ezzel is azt erősítve hogy szuper amit csinál)? Ha igen, mi volt a reakció? Nem kínos ez a munkatársak előtt? Egyáltalán fogadhat el az az ügyeletes bármit is, főleg utólag?



Esetleg, ha egészségügyben dolgozók olvassák a kérdésem, kíváncsi vagyok, hogy ők hogy állnak ehhez.



2020. jún. 20. 20:47
A kérdező szavazást indított:
Igen, lehet örülne is neki.
Nem, és nem is etikus.
Lehetséges, de nincs értelme.
15 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
Amúgy milyen apróságot illik ilyenkor adni?
2020. jún. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen lehet.

Én is utólag adtam,mert az életem nagyban rajta múlott.

Az ajándék soha sem volt tiltott,manapság is fogadott .

2020. jún. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Orvos vagyok. Ha szeretnéd a kollégának megköszönni, akkor nyugodtan vihetsz ajándékot. Amit én személy szerint utálok az a hálapénz, nem hálapénz kell a betegtől, hanem fizetés állambácsitól.

Ami tök jó ajándék lehet, pl. egy bögre, rajta felirat, "a világ legjobb orvosának" stb. Én szeretem azt is ha kaját kapok, pl. gyümölcsöt, csokit, de kaptam már disznózsírt, és nagy doboz fagyit is. Alkoholt általában nagyon sokat kapunk, az kevésbé jó ajándék.

2020. jún. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Örülünk neki, sokkal személyesebb, mint a hálapénz. Egy doboz raffaello, virág, pia, bármi lehet. Nem ciki, nagyon kedves gesztus, fel tudja dobni az ember napját.
2020. jún. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!