Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Több órán át tartó permetezés...

Több órán át tartó permetezés mennyire káros?

Figyelt kérdés

Apukám vett egy nagy kertes házat, ültetett bele 100 db gyümölcs fát, pontosan ennyit.


Viszont mivel apa külföldön dolgozik, ezért anyát kéri, hogy ő permetezzen.


Viszont ma hallottam a híradóban, hogy tisztítás során meghalt az idős ember, mert sok tisztítószert szívott be a légutjain keresztül, lehet keverte is ugye a tisztító szereket.


De megijedtem, mert anyának ez egy egész napos projekt vagy két napos.


Szörnyen féltem őt, mert ő makacs is, hisz jót akar és ő is akarja, hogy legyenek finom gyümölcsök.


Csak most ideges lettem.


Köszönöm előre is, ha valaki megnyugtat, vagy ír hasznos tanácsot.


Ha megfelelő védőfelszerelésben van, maszk és szemüveg és sapka, baj nem lehet igaz? :(


Tudom most nem aktuális a permetezés, hisz érnek a gyümölcsök.



2020. jún. 21. 20:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha betartja az előírást nem lehet baj,de nagyon el is fárad

.

2020. jún. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hát igen, idén már permetezte, de ugye még icipicik a fák, csak nem tudom mi lesz ha majd nagyok lesznek.

Anya 168 centi 53kg úgyhogy elég vékony.


Idén mikor csinálta a gerincénél a begörnyedés miatt kicsit be is duzzadt és fájt érintésre napokig. Hisz nehéz az a hülye méreg tartály.


De mérges vagyok apára, mert ő van megveszve a mese országáért= gyümölcs fáiért és én ha férfi volnék nem várnám ezt el a feleségemtől. :((((


Meg tényleg nem akarom, hogy baja essen.

2020. jún. 21. 20:37
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem ártana elmenni egy növényvédelmi tanfolyamra. A maszk/szemüveg/sapka nem feltétlenül elégséges, overállos teljes védőruházat is kell, mert a szabad bőrfelületre jutó szerek is felszívódhatnak, hiszen a légmozgás viszi szanaszét a cseppeket. Egyszerű maszk 100 db fa esetén biztosan nem elegendő.
2020. jún. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

100 darab gyümölcsfát permetezni?

Hát apukád ritka nagy .... - no nem akarom szidni, mégiscsak az apukád! Ő elültet 100 darab fát, aztán elhúz külföldre és tartsa karban más.


És nemcsak permetezni kell, habár önmagában az is óriási meló, hanem alatta gazolni vagy füvet nyírni, tavasszal metszeni, ősszel leszedni a termést.

Tényleg, ennyi terméssel mit tudtok csinálni? (Nem most, hanem, ha mindegyik termőre fordul.) Még ha jól eltartható gyümölcsről van is szó (pl. alma, dió), 100 kifejlett fa termését nincs az a nagy család, rokonság stb. akik fel tudják használni. Akkor el kell adni.

Ennyi fát gondozni és a termését eladni az egy egész családnak elegendő főfoglalkozású munkát ad!

2020. jún. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Értem köszönöm:(

Valószínűleg pálinka lesz belőle majd ami majd szépen megőríti az apám és szörnyeteggé teszi, de ez van.


Csak édesanyámnak ne legyen baja a méregtől, amíg kifújja azt rájuk.


Nem is értem, hogy miért nem apa csinálja, anya szívesen lenyírja a füvet, vett apa traktort és azzal könnyű...


Csak tényleg félek előre.


Most az fáj a legjobban, hogy anya most lesérült... és most nem igazán végezhet fizikai munkát és apa mindig nyafog hogy mennyi munkája van és nincs elég ideje... ezért azt mondta jövőhéten hétköznap én fogok majd gyomírtozni. Én!

Lányként, aki azt se tudja, hogyan kell.


Mert hogy a járdánál végig jön fel a dudva és zavarja a szemét.

2020. jún. 21. 23:25
 6/11 A kérdező kommentje:
És rosszul fogalmaztam nem ez fáj a legjobban, hanem az, hogy ahogy rám, úgy sózza édesanyámra is ezeket a feladatokat, aki persze mivel szereti mindent megtesz neki, csak számomra sok ennyi fa...
2020. jún. 21. 23:26
 7/11 A kérdező kommentje:

És most hogy anya lesebesült nem igazán tud mozogni sem. Én főzök mindennap, már megkérte a kezemet a barátom és azt mondogatja apám, hogy nem enged el, mert hogy én milyen jó házi tündér vagyok.


És hogy ide kell költöznie a barátomnak, de én ezt nem akarom. Segítünk szívesen bármiben, de apa mindent csináltat mindenkivel és a saját dolgával sosem halad és általában mindig van kifogásolnivalója abban, amit mi csinálunk, pedig mindig a legjobbat igyekszünk tenni.

2020. jún. 21. 23:29
 8/11 mindentudó99 ***** válasza:
Kérd meg a barátod permetezze meg ő a fákat. Meg legyen egy rendes maszkotok ami több ezer forint . Nem ilyen gagyi valami és kész.
2020. jún. 22. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
67%
Van itt egy olyan kategória, hogy Művészetek. Oda szoktak kitalált történeteket írni. Itt csak szopatod a válaszolókat, akik komolyan veszik.
2020. jún. 22. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

8: "Kérd meg a barátod permetezze meg ő a fákat."


Te normális vagy?

Miért kéne valakinek a barátnője szüleinek a kertjét, pláne ekkorát rendben tartania?

Ki annak a tulajdonosa? A kérdező szülei! Tehát nekik kötelességük rendben tartani. Ha egyiknek nincs ideje rá, a másik nem bírja fizikailag, akkor fizessenek meg valakit, de nehogy már szívességből elvárják ezt a lányuk barátjától! Egyetlen fa megpermetezését se várhatják el, nemhogy 100-at!


De ha apuka pálinkát akar ebből főzetni, akkor lehet, hogy azzal tesznek a legjobbat, ha hagyják tönkre menni a gyümölcsöst.


De én is egyre valószínűbbnek tartom, hogy kamu ez a történet. A nyitókérdésben apuka még "jót akar és ő is akarja, hogy legyenek finom gyümölcsök", 5. kommentben már "valószínűleg pálinka lesz belőle majd ami majd szépen megőríti az apám és szörnyeteggé teszi". 3 óra alatt elég nagyot változott a helyzet. :-))))))))

2020. jún. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!